Rozjetý Baník vyhrál i díky Diopově hattricku v Olomouci 4:1 a v tabulce se dotáhl na Slavii

Tři utkání na Andrově stadionu, ani jeden bod, skóre 1:8. Fotbalistům Olomouce se v letošní ligové sezoně na domácím hřišti nedaří. V 5. kole Fortuna ligy Sigma před desetitisícovou návštěvou prohrála s Baníkem Ostrava 1:4 a v tabulce je až třináctá. Třemi góly se pod vysokým vítězství Baníku podepsal útočník Dame Diop.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dame Diop v dresu baníku, za ním je olomoucký Michal Vepřek. | Foto: Luděk Peřina | Zdroj: ČTK

Baník do utkání vlétl a už ve třetí minutě po parádní akci vedl. Pazdera dostal přihrávku do volného prostoru na pravé straně, a přestože už mohl sám pálit, ještě přesnou přihrávkou našel na penaltě Martina Filla, který z první propálil brankáře Buchtu.

Překvapivá posila pro Spartu, letenský útok posílí australský útočník Golgol Mebrahtu

Druhého gólu se několikatisícový kotel hostujících fanoušků dočkal o deset minut později. Holzer dostal balon do vápna a přihrál Dame Diopovi, který přízemní střelou mezi nohama jednoho z obránců poslal míč přesně k tyči.

Domácí se snažili, ale vyloženou šanci si ne a ne vytvořit, jejich střely ze střední vzdálenosti navíc většinou dokázala ostravská obrana zablokovat. Až ve 25. minutě Sigmě vyšel signál po rohovém kopu, jenže Sladký v dobré pozici trestuhodně netrefil míč.

Po přestávce byl obraz hry podobný jako po většinu prvního poločasu - Olomouc se marně snažila útočit a hosté vyráželi do rychlých protiútoků. A jeden takový brejk dokázal Baník po hodině hry využít. Pazdera našel centrem na zadní tyči volného Filla, ten ještě hlavou vrátil míč před bránu a Dame Diop a už neměl problém přidat svůj druhý zásah v utkání.

Třetího gólu se Dame Diop dočkal v 77. minutě po perfektní přihrávce Roberta Hrubého. Tentokrát ale dokázali domácí bleskově zareagovat a o necelou minutu později snížil na 1:4 hlavou Pavel Dvořák. Víc už ale Sigma nezvládla, a tak prohrála i třetí letošní domácí ligové utkání.

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 1:4 (0:2)
Branky: 79. Dvořák - 13., 60. a 77. Diop, 3. Fillo. Rozhodčí: Pechanec - Blažej, Vlček. ŽK: Plšek - Granečný. Diváci: 10.667.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít