Olomouc - Plzeň 0:1. Tři body vystřelil obhájci titulu v závěru Roman Procházka

Viktoria Plzeň je po třech kolech nejvyšší fotbalové soutěže stále stoprocentní. Obhájce titulu dokázal díky trefě záložníka Romana Procházky porazit Olomouc na jejím hřišti 1:0 a dotáhl se na čelo tabulky.

Olomouc (Aktualizováno: 20:55 4. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olomoucký David Houska (vpravo) v souboji s jedním ze soupeřů.

Olomoucký David Houska (vpravo) v souboji s jedním ze soupeřů. | Foto: Luděk Peřina | Zdroj: ČTK

Poslední vzájemné zápasy Olomouce s Plzní byly chudé na góly a ani tentokrát to nebyly nějaké gólové hody, byť se oba týmy snažily hrát útočně.

První příležitost si připsal domácí Jakub Plšek, který zpoza vápna přízemní střelou pořádně protáhl plzeňského brankáře Matúše Kozáčika. O chvilku později se do vápna vřítil Šimon Falta, jenže na poslední chvíli mu šanci vzal hostující obránce Radim Řezník.

Barošův hattrick zařídil Baníku výhru nad Příbramí, Zlín v závěru vydřel remízu s Jabloncem

Plzeň si první gólovou šanci vypracovala po půlhodině hry, kdy se po chybné rozehrávce stopera Václava Jemelky dostal k míči Michael Krmenčík, který ale olomouckou chybu nevyužil a celou akci zakončil ofsajdovým postavením. Plzeňský kanonýr měl další tutovku o tři minuty později, tentokrát jeho pokus skvěle vyrazil brankář Miloš Buchta.

Třetí šanci měl Krmenčík sedm minut po přestávce, kdy si ve vápně naskočil na centr, jenže hlavičkoval těsně vedle. Pak měl v průtrži mračen, která ve druhém poločase nad olomoucký stadion dorazila, šanci hostující stoper Jemelka, jenže ani jeho hlavička ke gólu nevedla.

V 66. minutě o sobě opět dala vědět i Olomouc, když se zničehonic v obrovské šanci sám před bránou ocitl Vepřek, jenže míč netrefil ideálně a poslal ho nad břevno. Domácí pak převzali otěže zápasu a byli o něco aktivnějším týmem, jenže nakonec to byla plzeňská Viktoria, která se dočkala vítězného gólu. V 88. minutě zahrávali hosté rohový kop, po němž se prosadila letní plzeňská posila Roman Procházka.

Plzeň tak zvládla těžké utkání na půdě Sigmy a po třech ligových kolech má na kontě plný devět bodů. Naopak Olomouc nezvládla ani druhé domácí utkání proti favoritovi a po porážce se Slavií nestačila ani na Plzeň.

3. kolo první fotbalové ligy:
Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Branka: 88. Procházka. Rozhodčí: Berka - Kříž, Flimmel. ŽK: Yunis - Petržela. Diváci: 7049.

Olomouc: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček (67. Hála), Plšek, Houska (89. Yunis), Falta - Nešpor (74. Texl). Trenér: Jílek.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hubník, Pernica, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (57. Zeman), Čermák (73. Procházka), Kopic - Krmenčík (85. Řezníček). Trenér: Vrba.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít