Opava jde kvůli možnému narušení regulérnosti ligy před disciplinární komisi. Jednat se bude příští týden

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace na základě podnětu od Ligového výboru zahájila řízení s prvoligovou Opavou kvůli možnému nedodržení opatření proti šíření nového koronaviru. Kvůli nákaze covidem-19 u jednoho nejmenovaného hráče v týmu Slezanů se v nejvyšší soutěži nedohrála nadstavbová skupina o záchranu a nikdo nesestoupil.

Praha (Aktualizováno: 15:44 30. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opavský obránce Jan Žídek | Zdroj: Profimedia

Podle disciplinárního řádu za takový přečin hrozí klubu pokuta až do jednoho milionu korun či odebrání až 15 bodů. Jednání komise se uskuteční 6. srpna v Brně. LFA o tom informovala v tiskové zprávě.

Dohra kvůli nákaze koronavirem? Ligový výbor LFA podal na Opavu podnět k disciplinární komisi

Číst článek

Závěrečná dvě kola skupiny o záchranu, kterou už na začátku července odložilo několik pozitivních případů v mužstvu Karviné, se měla dohrát v minulém týdnu. Krátce před zápasy předposledního čtvrtého kola však vyšlo najevo, že se koronavirem nakazil také jeden hráč nedaleké Opavy, a celý tým nastoupil na dva týdny do karantény. Slezané měli v závěru nadstavby hrát doma s Olomoucí a poté v Teplicích.

Ligový výbor musel skupinu o záchranu předčasně ukončit, protože by se nestihla dohrát ani v nejzazším možném termínu 2. srpna. Z nejvyšší soutěže kvůli tomu letos nikdo nesestoupil a mezi elitu se z druhé ligy vedle vítězných Pardubic probojovala i druhá Zbrojovka Brno.

Baráž už byla předtím zrušena. Nejvyšší soutěž bude v nadcházejícím ročníku poprvé v samostatné historii hrát 18 týmů a tentokrát bude bez nadstavbové části.

Přečin neuveden

Sedmičlenný ligový výbor podal podnět na Opavu na základě informací od ministerstva zdravotnictví. Po koronavirové pauze, která ligu před polovinou března přerušila asi na dva a půl měsíce, musely týmy podle manuálu LFA dodržovat řadu hygienických opatření proti šíření koronaviru.

Jak přesně měli Slezané pravidla porušit, vedení soutěže neuvedlo. Do jednání v Brně to nechce blíže komentovat ani disciplinárka.

Slezané odmítli, že by pravidla v manuálu porušili. „K žádnému porušení ze strany klubu ani hráče podle mě nedošlo. Připadá mi to jako hon na čarodějnice a dehonestace jak klubu, tak nakaženého fotbalisty,“ uvedl v prohlášení na webu ředitel opavského klubu Jaroslav Rovňan.

Přísné tresty

Za narušení regulérnosti soutěže či utkání hrozí podle disciplinárního řádu tvrdé tresty. Klub může dostat pokutu až milion korun, může mu být odebráno až 15 bodů či kontumováno utkání, což však po předčasném ukončení soutěže již nebude možné.

Jednotlivci za stejný přečin hrozí zákaz činnosti až na deset let, vyloučení z Fotbalové asociace ČR, popřípadě pokuta až do výše půl milionu korun. Ligový výbor nevyloučil ani právní kroky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme