Vedoucí Plzeň proti Pardubicím dotahovala, remízu 1:1 zachránil Havel. Slavia dominovala ve Zlíně

Fotbalisté vedoucí Plzně nečekaně remizovali v posledním 16. kole podzimní části první ligy na hřišti posledních Pardubic 1:1. Oba góly padly ve druhé půli. Domácí nejprve poslal do vedení Pavel Černý, za hosty srovnal Milan Havel. Na rozdíl dvou bodů se tak dotáhla Slavia, která smetla Zlín na jeho stadionu jasně 4:0. Slaví i Olomouc, která zvládla přestřelku v Brně 3:2. Tři body si veze i Slovácko z Hradce Králové.

Praha (Aktualizováno: 20:02 13. 11. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj dvou střelců zápasu Plzně s Pardubicemi, Milana Havla (vlevo) a Pavla Černého | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Východočeši bodovali ve druhém z minulých tří kol a na předposlední Zlín ztrácejí dva body. V pražském Ďolíčku získali sedm z celkových 10 bodů v sezoně.

Fotbalisty Českých Budějovic povedou kouč Zápotočný a asistent Nikl, oba přecházejí z Příbrami

Zároveň se poměrně stylově rozloučili s azylem na stadionu Bohemians 1905, od jarní části se vrátí na zrekonstruovaný Letní stadion.

První zahrozila Plzeň, ale s Chorého skákavou hlavičkou v 10. minutě si brankář Markovič poradil, Vlkanova zase z vápna vystřelil vedle.

Na další šanci si diváci museli počkat až do 38. minuty. Pardubický stoper Tomáš Vlček na brankové čáře po Mosquerově hlavě zachránil svůj tým od inkasované branky a Bucha z dorážky přestřelil.

Po změně stran Jirkova tečovaná přízemní střela skončila na boční síti domácí branky. Mosquera po rohovém kopu napálil „nůžkami“ břevno.

V 57. minutě se nečekaně prosadili Východočeši. Černý před brankou nejprve neusměrnil do sítě Kurkovu přihrávku, ale míč se k němu vrátil a napodruhé se kapitán Pardubic nemýlil.

Sedmatřicetiletý útočník se trefil ve druhém z posledních tří kol. Nejhorší útok tak vyzrál na nejlepší obranu soutěže.

Plzeň zvýšila ofenzivní snahu, ale Markovič v tváří tvář Chorému špičkou kopačky vytáhl jeho střelu. V 76. minutě Západočeši srovnali, když Havel přízemní ranou v šestnáctce překonal Markoviče.

Reprezentační obránce zaznamenal třetí gól v ligové sezoně. Pardubice inkasovaly už 39. gól v ročníku nejvyšší soutěže a jsou v tomto ohledu rovněž nejslabší.

Na obrat už favorit utkání nedosáhl. Naopak mohl v 83. minutě opět prohrávat, jenže střídající Lima ve velké šanci z vápna vysoko přestřelil.

Západočeši venku neprohráli 20. ligový duel v řadě, Pardubice v nejvyšší soutěži však neporazili po třech výhrách po sobě.

Zlín 0:4 Slavia Praha

Slávisté stejně jako v srpnu při prvním vzájemném utkání sezony skórovali hned v úvodu. Jurečka po autovém vhazování šikovně patičkou přistrčil míč Lingrovi a ten poprvé prostřelil Dostála. Vzápětí navíc Oscar našel za obranou rozeběhnutého Douděru, jenž sólový nájezd s přehledem zakončil.

Domácí po nevydařené pětiminutovce vyrovnali hru a dostali se i do zakončení, Fillo ani Silný ale volejem z nadějných pozic bránu netrefili.

V 28. minutě se tak znovu radovali „sešívání“, tentokrát z 50. ligové branky v ročníku. Lingrův centr ze standardní situace si našel ve vápně Olayinka a hlavičkou o zem si připsal pátou trefu v sezoně. Slavia nasázela Zlínu minimálně tři branky ve čtvrtém duelu v řadě.

V 56. minutě se prodral po pravé straně před bránu Masopust a odražený míč dorazil do sítě Lingr. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní fotbalista zaznamenal desátou soutěžní trefu v ročníku, v lize má na kontě sedm branek.

Dva góly v zápase dal Lingr naposledy v únoru při výhře 5:1 nad Hradcem Králové.

Zlín se branky na rozdíl od vzájemného utkání v Edenu nedočkal, Kolář totiž ve vyložené šanci vychytal střídajícího Dramého a udržel třetí čisté konto v sezoně.

Slavia si vylepšila venkovní bilanci, na hřištích soupeřů před dneškem získala z posledních čtyř utkání jen čtyři body.

Brno 2:3 Olomouc

Olomouc v lize vyhrála podruhé za sebou a částečně oplatila Zbrojovce srpnovou porážku 0:2 z vlastního stadionu. Brněnský nováček nebodoval potřetí za sebou a propadl se na 11. příčku.

Na fotbalovém hřišti v Mokrém na Českobudějovicku vyrostl plot. Klub se nedohodl s majitelem pozemku

Sigma vstoupila do utkání sebevědomě a brzy se dočkala odměny. Chvátalův centr z pravé strany sklepl do tyče Růsek a odražený míč v osmé minutě Zmrzlý poslal za Berkovcova záda.

Vyrovnání přišlo ve 34. minutě, kdy na centr Granečného poslal za Trefila až příliš volně hlídaný Řezníček. Brněnský kanonýr v lize skóroval po dvouzápasové pauze a 11. zásahem v ročníku si upevnil vedení v tabulce střelců.

Zajímavé akce se střídaly na obou stranách, gólem skončila ale jen Breiteho po centru Růska, které v poslední minutě první půle pomohla do sítě teč ex-olomouckého stopera Štěrby.

Velmi solidní ligová partie se odehrávala i po přestávce, Ševčíkova hlavička olízla břevno, Řezníčka vychytal Trefil, Alli střílel vedle.

V 65. minutě domácí podruhé v zápase vyrovnali. Po centru Hrabiny se bombou pod břevno poprvé po návratu po zranění prosadil střídající Pachlopník.

Sigmu vrátil potřetí do vedení v 78. minutě Navrátil, když usměrnil za Berkovce střílený centr Zorvana. V závěru si Brno vynutilo velký tlak, hlavička Endla ale gólem neskončila, souboj Alliho s Vraštilem pak sudí Černý jako penaltový neposoudil.

Hradec Králové 1:2 Slovácko

Domácí Hradec otevřel v mladoboleslavském azylu skóre ve 27. minutě. Ryneš si na hranici šestnáctky míč zkušeně zasekl a střelou přesně k tyči nedal brankáři Nguyenovi šanci. Pro záložníka, který je na východě Čech na hostování ze Sparty, to byl premiérový gól v nejvyšší soutěži při 11. utkání.

Manému hrozí, že přijde o světový šampionát. Jeho zranění je podle médií vážnější

Hosté vinou zranění přišli v první polovině zápasu hned o tři hráče, přesto se jim podařil obrat.

Domácí totiž sice stupňovali tlak, ale zapomněli bránit. V 52. minutě při ojedinělé útočné akci předložil Mihálik ideálně míč Havlíkovi a ten se poprvé v sezoně zapsal mezi ligové střelce.

O 17 minut později Čihák poslal v šestnáctce k zemi Vechetu a Mihálik dal z pokutového kopu svůj třetí gól v tomto ročníku nejvyšší soutěže.

Hosty ve druhém poločase několikrát podržel brankář Nguyen, hlavně při střelách Ryneše a Gabriela.

Královéhradečtí fotbalisté po zápasech s Plzní a Pardubicemi vyšli potřetí v sezoně doma naprázdno. Slovácko naposledy porazili v roce 2017. Po svém návratu do nejvyšší soutěže s ním v pěti ligových zápasech získali jediný bod za loňskou remízu 2:2.