Fotbalisté Olomouce se jako sedmý tým ligy domluvili s klubem na snížení platů kvůli koronaviru

Sigma Olomouc se jako další prvoligový klub dohodla s fotbalisty A-mužstva a realizačním týmem na snížení platů kvůli krizi způsobené pandemií nového koronaviru. Hráči budou pobírat menší mzdy po dobu nouzového stavu. O jakou část platů se jedná, Hanáci neuvedli

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči a realizační tým Sigmy Olomouc se domluvili s klubem na snížení platů. (Zleva Jan Štěrba, brankář Aleš Mandous a David Houska) | Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA | Zdroj: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Olomouc sáhla ke snížení platů jako sedmý z 16 klubů české ligy. Stejný krok už udělaly Sparta Praha, České Budějovice, Jablonec, Mladá Boleslav, Zlín a Ostrava. Mzdy zredukují podle všeho také v Příbrami.

Úsporná opatření v klubech pokračují. Části platů se vzdali i fotbalisté Sparty a Českých Budějovic

Číst článek

„Krize způsobená šířením onemocnění COVID-19 ovlivnila také odvětví sportu, fotbal nevyjímaje. I Sigma Olomouc stejně jako další české i evropské kluby proto musela přistoupit k opatřením, která jsou velmi nepříjemná, ale v tuto chvíli bohužel nezbytná,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel Ladislav Minář.

„Nastalá situace nás vůbec netěší. Jsme ale rádi, že tato opatření hráči i realizační tým respektují. Je potřeba, abychom toto nelehké období společně přečkali,“ dodal Minář. Úsporná opatření se podle Sigmy dotknou i dalších hráčů a zaměstnanců klubu.

Česká liga byla přerušena 12. března a hráči Sigmy stejně jako ostatní sportovci trénují individuálně v domácích podmínkách. „Všichni vnímáme, co se kolem nás i ve světě děje. Je to těžká situace, která nám není lhostejná. S vedením jsme se domluvili na těchto podmínkách a akceptujeme je. Doufám, že se vše brzy obrátí k lepšímu,“ uvedl trenér Radoslav Látal.

„Chápu, že situace ohledně pandemie se dotýká i fungování našeho klubu, proto jsme se s vedením dohodli na snížení mzdy. Věřím, že tuhle nelehkou dobu všichni společně překonáme a virus porazíme,“ řekl záložník David Houska.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme