Slavia přehrála Baník 3:1 a přiblížila se k obhajobě titulu. Od Plzně ji dělí devět bodů

Fotbalisté Slavie vstoupili do nadstavbové části první ligy výhrou 3:1 v Ostravě a výrazně se přiblížili obhajobě titulu. Červenobílí minimálně do neděle povedou tabulku s devítibodovým náskokem na Plzeň, kterou čeká domácí zápas s Jabloncem. Západočechy přivítají Pražané ve středu v dalším kole a už mohou získat titul.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Coufal (vpravo) si kryje míč před ostravským Adamem Jánošem | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

Slavia si tři body v Ostravě zajistila brankami Davida Zimy a Jana Bořila z první půle. Domácí David Buchta v 90. minutě snížil, ale hosté ihned kontrovali Petarem Musou. Ligové vítězství v Ostravě si obhájce titulu připsal po necelých pěti letech. Baník doma v nejvyšší soutěži nevyhrál posedmé za sebou a zůstal v tabulce šestý.

Blíží se ligové finále, shodují se fotbalisté Slavie a Plzně. Viktoriáni ale musí stáhnout náskok Pražanů

Zatímco minulý týden v závěru základní části při remíze 2:2 v Ostravě vyprodukovala Slavia dvě střely mezi tyče za celé utkání, v sobotu tuto bilanci srovnala už po třech minutách. Nejprve se Tecl protáhl zprava před Laštůvku, který jeho střelu vyrazil před dalšího slavistu, a následný pokus už místo gólmana na lajně odkopával Stronati.

Na Slavii bylo vidět, že další klopýtnutí v Ostravě nehodlá dopustit. Od startu byla aktivnější a převahu zužitkovala ve 14. minutě po rohovém kopu Zimou, který z malého vápna nohou usměrnil do sítě Ševčíkův centr. Devatenáctiletý stoper dal svou první ligovou branku.

Hosté měli i po gólu územní převahu. Baník hrozil ojediněle, ale i to málem stačilo. Potočný dostal v 31. minutě krásný pas za obranu, ale hlavičkou Koláře nepřekonal a svůj desátý gól v ligové sezoně nepřidal. Pražané naopak ještě do přestávky šli do dvougólového trháku. Nadýchaný lob Stanciua za ostravskou linii ve 43. minutě z první umístil hlavičkou k tyči Bořil.

Neplatný gól Tecla

Domácím se ani ve druhé půli nedařilo vytvořit na soupeře tlak, Slavia měla zápas pod kontrolou. V 62. minutě po brejku skórovala potřetí, Tecl ale zakončoval z ofsajdu a gól neplatil.

Šance na mokrém terénu a za soustavného mrholení přibývaly jen na straně Slavie. Zpětnou přihrávku Kaloče v 69. minutě vystihl Masopust, ale Laštůvka jeho sólo zneškodnil stejně jako další ránu slavistického křídla o sedm minut později.

Baník byl skoro celé utkání bezzubý. Až v 90. minutě mu vyšla přímočará akce, Kuzmanovič vysunul Buchtu, který blafákem vstřelil svůj první ligový gól. Hosté ale drama ihned utnuli pojišťující trefou střídajícího Musy po přihrávce od Oscara.

⏲️ KONEC | Slávisté v Ostravě vítězí a připisují si extrémně důležité tři body! Baník sice před koncem snížil, ale Petar Musa bleskově zareagoval gólem, který pečetil konečný výsledek zápasu! 💪

🔵⚪️ 1:3 🔴⚪️ #ostsla

21:56 – 20. 06. 2020

7 112

1. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o titul:

Baník Ostrava - Slavia Praha 1:3 (0:2)
Branky: 90. Buchta - 14. Zima, 43. Bořil, 90.+2 Musa. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Marek (video). ŽK: Jirásek, Kuzmanovič, Fleišman - Ševčík, Musa. Diváci: 1 722 (limit 2 500 osob na stadionu).