Šlágr Slavie s Plzní bude bez diváků. ‚Ztrácíme výhodu domácího prostředí,‘ lituje Trpišovský

Bude to souboj dvou nejlepších českých týmů posledních let. Souboj, který může hodně napovědět o letošním ligovém titulu. Fotbalisté vedoucí Slavie nastoupí v neděli proti druhé Plzni. Kulisa vypjatého utkání ale bude vypadat úplně jinak, než bylo v posledních letech zvykem.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Slavie na posledním výjezdu v belgickém Genku

Fanoušci Slavie (archivní foto). | Foto: Francois Lenoir | Zdroj: Reuters

Při loňském jarním zápase Slavie s Plzní panovala v Edenu bouřlivá atmosféra, letos bude všechno jinak. Ligový šlágr uvidí prázdné tribuny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šlágr Slavie s Plzní uvidí prázdné tribuny. ‚Bez lidí nebude atmosféra,‘ lituje Švancara

„V těhlech velkých zápasech je atmosféra důležitá a dělá ten zápas ještě větší. Když to vezmu z našeho pohledu, tak ztrácíme výhodu domácího prostředí,“ říká trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

„Plný stadion na Slavii dokáže vytvořit tlak na protihráče, ale samozřejmě i na rozhodčího. Takové věci můžou Slavii pomoct,“ doplňuje bývalý ligový kanonýr Petr Švancara.

Ale tentokrát nepomůžou. Tribuny zůstanou němé i při případných ostřejších zákrocích a debatách nebo pošťuchování fotbalistů, tedy momentech, které v podobně vypjatých a důležitých duelech můžeme běžně vídat.

Jablonec obvolává permanentkáře a zve je na zápas. Od pondělí bude na stadiony moct až 500 lidí

Číst článek

„Nemyslím, že se vyhecovanost mezi týmy nějak zmenší. Naopak, všechno, co si řeknou, bude slyšet, zapojí se trenéři, lavičky tím taky strašně žijí. Vyhecovanost bude paradoxně možná větší,“ myslí další někdejší útočník Luděk Zelenka.

Zelenka se Švancarou shoduje v tom, že kvalita utkání by měla být i bez fanoušků vysoká a neměla by utrpět, stejně jako jeho tempo. Ale něco tomu zápasu zkrátka chybět bude.

„Když v 90. minutě rozhodnete zápas před vyprodaným stadionem, tak hopnete do kotle a tam vás těch nejbližších dvacet miluje a vyvolává vaše jméno. Je to škoda, bez lidí nebude atmosféra,“ tvrdí fotbalový glosátor Petr Švancara.

Jestli i vás ligový šlágr fotbalistů Slavie s Plzní zajímá, ale přímo do Edenu nesmíte, můžete průběh zápasu sledovat online na iROZHLAS.cz nebo poslouchat přímý přenos na Radiožurnálu.

Jan Suchan, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme