Slavia se zasekla. Sešívaní po vypadnutí v Kyjevě prohráli v lize s Jabloncem

Fotbalisté Slavie poprvé v sezoně prohráli ligový zápas. Jablonec veze z Edenu tři body díky gólům Doležala s Holešem. Gólman Hrubý chytil Škodovi penaltu, sešívaným se navíc zranil stoper Simon Deli.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Slavie v pátém kole poprvé prohráli

Fotbalisté Slavie v pátém kole poprvé prohráli | Foto: Vít Šimánek

Čtyři dny po vypadnutí z předkola Ligy mistrů musí slávisté snést další porážku, tentokrát přišli o neporazitelnost v domácí soutěži, když v Edenu podlehli Jablonci.

Mladá Boleslav nasázela Opavě šest gólů, Bohemians vezou bod z Liberce

Předzápasová výzva 15 000 na Jablonec nevyšla, i když se v Edenu sešla skvělá třináctitisícová návštěva. Navíc už po 16 minutách hry trenér Trpišovský musel střídat Simona Deliho, který se zranil.

První velkou šanci sešívaných měl Stoch, který sprintoval na branku skoro přes celé hřiště, ale Hanousek ho stihl zakřižovat, branku neohrozily ani střely Hušbauera a Baluty.

Jablonec byl velmi pozorný v obranné činnosti a čekal na svou příležitost. Kubistu ještě v jasné pozici zablokoval Ngadeu, ale těsně před poločasem Masopust posadil přesný centr na hlavu Martina Doležala, který zajistil Severočechům poločasové vedení.

Po změně stran se blýskl gólman Jablonce Hrubý. Nejdřív vytáhl mimo branku šanci Sýkory, v 60. minutě si proti němu postavil na značku pokutového kopu míč Milan Škoda, jenže gólman Jablonce vychytal i slávistického kapitána.

Definitivně o vítězství Jablonce rozhodl Tomáš Holeš. V 77. minutě prošel Vladimír Jovović kolem Ngadeua, který už v tu chvíli hrál s obvázanou hlavou a šajtlí našel přesně hlavu jabloneckého beka, který zvýšil na 2:0.

Na první porážce Slavie v ligovém ročníku nic nezměnilo ani sedmiminutové nastavení. Tým Petra Rady si z Edenu odvezl tři body a posun do horní poloviny tabulky. Slavia soutěž s 12 body stále vede, ale v neděli ji mohou vystřídat fotbalisté Sparty či Plzně, kteří mají své zápasy teprve před sebou.