Slavia vstoupila do ligového ročníku výhrou, Olomouc na jejím hřišti porazila jasně 3:0

Pražská Slavia zahájila letošní ligový ročník výhrou, když porazila na jejím hřišti Olomouc. Na Andrově stadionu se trefili postupně Stanislav Tecl, Miroslav Stoch a nakonec ještě Vladimír Coufal. Už ve dříve hraném nedělním utkání zvítězili Bohemians nad Slováckem 2:1.

Olomouc (Aktualizováno: 19:51 22. 7. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Souček v zápase proti Olomouci

Radost fotbalistů Slavie, ilustrační foto | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Hned při prvním větším ohrožení olomoucké branky se dostali slávističtí fotbalisté do vedení. Po dlouhém autovém vhazování se míč dostal do skrumáže před Milošem Buchtou. Ten si ještě poradil s pokusem Tomáše Součka, ale na dorážku od Stanislava Tecla už nedosáhl.

Fotbalisté Bohemians porazili na úvod sezony Slovácko po dvou trefách z prvního poločasu

Devět minut po něm navýšil vedení Pražanů Miroslav Stoch. Slovenský záložník se napřáhl k ráně ve středu hřiště, ta zamířila ke vzdálenější tyči, kde nedokázal olomoucký gólman zakročit.

Na druhé straně byl blízko ke snížení Martin Sladký, jeho střela skončila těsně vedle Kolářovy branky. Před odchodem do kabin mohl navýšit vedení Slavie na 3:0 výstavními nůžkami Tecl, ale jeho pokus olomoučtí obránci zblokovali.

Ve druhém poločasu se musel hodně předvést domácí Buchta, aby v jeho síti neskončila střela od Stocha. Díky jeho roztáhnutí přes celou brankovou čáru zůstalo skóre na stavu 2:0.

Střídající Václav Pilař, který se poprvé představil v olomouckém dresu, se dostal k nebezpečné hlavičce, ale nepodařilo se mu důrazněji zakončit. Slávista Josef Hušbauer se následně před olomouckou brankou nedokázal rychle zorientovat, takže balon poslal mimo tři tyče.

Třetí branku přidala v 74. minutě nová slávistická posila, Vladimír Coufal. Dříve liberecký obránce zakončil přesně k zadní tyčce a nedal olomouckému gólmanovi šanci. K další změně skóre už nedošlo, takže si Slavia veze z Olomouce tři body za výhru 3:0.