Jasná záležitost. Slovácko v ligové dohrávce porazilo Příbram 5:1

Fotbalisté Slovácka rozdrtili v dohrávce 4. kola první ligy Příbram 5:1. Dvě branky vítězů vstřelil Vlastimil Daníček, po jedné přidali Stanislav Hofmann, Lukáš Sadílek a střídající Rigino Cicilia. Za hosty snižoval z penalty Tomáš Pilík. Domácí se prosadili hned ze dvou pokutových kopů.

Uherské Hradiště Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Slovácka se radují z gólu proti Příbrami.

Hráči Slovácka se radují z gólu proti Příbrami. | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Zápas se měl původně hrát už v září, jenže kvůli koronaviru v příbramském kádru se přesunul na 13. říjen. Tehdy ale byla liga kvůli zhoršené epidemiologické situaci přerušena, a tak se hrálo až teď během reprezentační přestávky.

Fotbalová evoluce odspodu? Šmicer a spol. chtějí očistit český fotbal

Domácí byli od začátku lepší, drželi míč a často kombinovali na útočné polovině, velké šance ale nepřicházely. V závěru první půle se ale dočkali, když sice nejdřív brankář Melichar skvěle vyrazil střelu Hellebreanda i hlavičku Daníčka, pak ale nestačil na dorážku Hofmanna.

Na začátku druhé půle mohl po povedeném průniku zvýšit Kliment, ale ztroskotal na Melicharovi. O chvíli později už to Slovácku vyšlo díky faulu ve vápně na Hellebranda a následné penaltě, kterou proměnil Daníček.

O pět minut později už to bylo 3:0 zásluhou Sadílka a jeho střely k tyči. Pak sice za hosty snížil z penalty Pilík, ale pak vrátil domácím tříbrankové vedení hlavou Daníček a v úplném závěru stanovil konečné skóre 5:1 z další penalty Cicilia.

4. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 5:1 (1:0)
Branky: 58. z pen. a 76. Daníček, 37. Hofmann, 63. Sadílek, 89. Cicilia z pen. - 65. Pilík z pen. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Hock - Marek (video). ŽK: Kliment, Navrátil - Soldát, Diarra. Bez diváků.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít