Fotbalisté Sparty rozstříleli Bohemians 4:0, Ostrava si rozdělila body za remízu s Olomoucí

Fotbalisté Sparty ve 14. kole první ligy porazili 4:0 Bohemians 1905 a podruhé za sebou doma zvítězili o čtyři branky. Stejným výsledkem si dnes Slovácko poradilo s poslední Opavou, zatímco Ostrava remizovala 2:2 s Olomoucí a Příbram se Zlínem bezbrankovou remízou prodloužily výsledkovou krizi.

Praha (Aktualizováno: 19:17 26. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparta nedala soupeři v malém pražském derby šanci a už ve čtvrté minutě ji poslal do vedení Libor Kozák. O další branky se postarali Guélor Kanga, Martin Hašek a Semih Kaya. Letenští tak s Klokany v lize neprohráli osmnáct let a navázali na výhru na 4:0 nad Karvinou z posledního domácího zápasu.

Fotbalisté Jablonce ukončili teplickou sérii neporazitelnosti, dvakrát se trefili Břečka a Doležal

V tabulce patří Spartě sedmé místo o bod za šestou Ostravou, která po gólech Dameho Diopa dvakrát vedla, ale za Olomouc pokaždé vyrovnal Václav Jemelka, který na konečných 2:2 upravil tři minuty před koncem. Sigma natáhla sérii bez vítězství na pět zápasů, Baník zase po pěti výhrách za sebou doma poprvé ztratil.

Sparťané působili, že na bodovou ztrátu z Teplic chtějí zapomenout rychlými góly a ve 31. minutě zvýšil na 2:0 Kanga. Ještě před tím ale domácí několikrát výrazně podržel brankář Heča, který odvrátil střelu Vodháněla, o dvě minuty později zlikvidoval hlavičku Hůlky. Ještě předtím ale byl dokonce překonán po ráně spoluhráče Sáčka, který nastřelil tyč. A do třetice se letenský gólman vyznamenal po trestném kopu Podaného.

Zápas Sparta Praha - Bohemians jsme sledovali online

Pátá příčka patří Slovácku, které díky výhře 4:0 nad Opavou natáhlo sérii neporazitelnosti na pět zápasů. Výběr trenéra Martina Svědíka navíc poslední tři utkání vyhrál s celkovým skóre 9:1. Slezané naopak čekají na výhru dvanáct kol, během nichž získali pouhé tři body.

Nevydařenou sérii natáhl i předposlední Zlín. „Ševci“ remizovali 0:0 v Příbrami a prodloužili sérii bez vítězství na osm zápasů. Středočeši nevyhráli sedm kol po sobě.

14. kolo první fotbalové ligy

Sparta Praha - Bohemians Praha 4:0 (2:0)
Branky: 4. Kozák, 31. Kanga, 53. Hašek, 71. Kaya. Rozhodčí: Proske - Kotík, Vaňkát - Orel (video). ŽK: Trávník - Jindřišek. Diváci: 12.157.

1. FK Příbram - Fastav Zlín 0:0
Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch. ŽK: Zeman, Soldát, Kodr - Fantiš. Diváci: 2167.

1. FC Slovácko - SFC Opava 4:0 (1:0)
Branky: 9. Šimko, 53. Šašinka, 64. Kalabiška, 87. Zajíc. Rozhodčí: Marek - Vlček, Poživil. ŽK: Krejčí - Schaffartzik. Diváci: 4076.

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 2:2 (2:1)
Branky: 10. a 35. Diop - 33. a 87. Jemelka. Rozhodčí: Dubravský - Kubr, Novák. ŽK: Hrubý - Kerbr, González, Greššák. Diváci: 9780.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 29. 10. 2019)