Sparta ulovila nového trenéra v Olomouci, od příští sezony ji místo Ščasného povede Jílek

Fotbalová Sparta vyřešila největší otazník před příští sezonou. Na lavičku letenského klubu po odvolaném Zdeňku Ščasném a dočasné náhradě Michalu Horňákovi přichází Václav Jílek, který dosud trénoval Olomouc. S klubem podepsal tříletou smlouvu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Jílek na lavičce Olomouce. | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

„Příchod do Sparty vnímám jako velkou příležitost a velkou výzvu. Nejen pro mě, ale pro celý realizační tým, který vytvoříme, a v neposlední řadě i pro hráče. Věřím, že budeme úspěšní,“ uvedl Jílek v prohlášení na klubovém webu.

Fotbalová Sparta posiluje po sezoně útok, z Liberce přichází Libor Kozák

Číst článek

„Měl jsem jasná kritéria, trenéra jsem vybral podle jeho dosavadní práce, podle stylu, který je schopný vtisknout svému týmu. Šlo mi o to, aby souzněl s tím, jak bychom se jako Sparta chtěli prezentovat. Dal jsem si záležet na jeho výběru a jsem přesvědčený, že Václav Jílek je správnou volbou, že tady dlouho vydrží. Věřím, že to bude trenér, se kterým budeme úspěšní a který nás potáhne dopředu,“ vysvětlil svou volbu sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

Pro Jílka to není první angažmá na Letné, už na konci roku 2011 se stal asistentem tehdejšího trenéra Sparty Vítězslava Lavičky a podílel se i na zisku double v roce 2014. O rok později byl spolu s Lavičkou odvolán a vrátil se do Olomouce.

Na Hané působil třiačtyřicetiletý Jílek čtyři sezony. Hned v prvním ročníku se Sigmou zažil sestup do druhé ligy, hned v příštím roce se ale Olomouc mezi elitu vrátila a v následující sezoně jako nováček skončila čtvrtá dva body před Spartou.

Loni v létě vedl Jílek Sigmu v předkolech Evropské ligy, kde Olomouc nestačila na favorizovanou Sevillu. Podzimní část ligy se Hanákům nepovedla a dlouho se potáceli na hraně sestupu, díky povedenému jaru ale nakonec zakončili sezonu na osmém místě.

Jílek platí za progresivního kouče, který vyznává útočný styl.

Novým trenérem AC Sparta Praha se stává pan Václav Jílek, který s klubem uzavřel smlouvu na tři roky!

Vítejte ve Spartě, trenére, ať se vám daří! #acsparta

➡️ bit.ly/2VWtT5f

12:30 – 30. 05. 2019

13 148

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme