Věřím, že prospěje nejen odpočinek, ale i kroky, které uděláme, říká Ščasný sparťanském podzimu

Někteří fanoušci Sparty možná v březnu jásali, když odešel italský trenér Stramaccioni. Mysleli si, že hůř už být nemůže. Minimálně podle statistik to ale neplatí. Letenští mají letos po 19 kolech ještě o bod míň než loni. V lize přezimují na pátém místě, ztrátu na čelo tabulky už radši ani nepočítají a zrovna ideální teď není ani jejich vztah s fanoušky.

Příbram Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Ščasný trenér AC Spata Praha | Foto: Filip Jandourek

„Takový zlom nastal v zápase s Jabloncem, když jsme zahodili čtyři gólové šance, soupeř neměl vůbec nic a zahodili jsme penaltu. Tam se to myslím zlomilo. Vzápětí přišel strašný malér na Slovácku. Přestali jsme dávat góly s Jabloncem, nedali jsme gól v Opavě, s Teplicemi to pokračovalo. Tam bylo vyvrcholení, hrubě jsme nezvládli závěr a z toho se musíme dostat,“ vyprávěl na tiskové konferenci po remízovém utkání s Příbramí trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Věřím, že prospěje nejen odpočinek, ale i kroky, které uděláme, říká Ščasný sparťanském podzimu

Jindy impulzivní Ščasný působil klidným, možná až trochu smířlivým dojmem. Pražané v lize prožili hodně nepovedený podzim a těch statistických údajů, které to dokazují, je celá řada. Dvě výhry za posledních deset ligových kol, s tím samozřejmě na Letné nemohou být spokojení, stejně jako s aktuálním pátým místem.

Špatné výsledky v kombinaci se zlobou fanoušků vytváří v klubu hustou atmosféru. A ta má pochopitelně vliv i na psychiku hráčů.

„Můžete s nimi celý týden pracovat, jak chcete, ale pak vidíte, že to na některých leží. Někdo si to bere víc, někdo míň. Pevně věřím, že prospěje nejen odpočinek, ale i kroky, které uděláme,“ řekl Ščasný.

Zmiňované kroky, které by Sparta za účelem zlepšení současné situace měla brzy podniknout, ale zatím známé nejsou. Po zápase s Příbramí je trenér Ščasný odmítl blíže specifikovat. O něco sdílnější byl ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

Fotbalová Plzeň zakončila podzim vítězně, předposlední Karvinou doma porazila 2:1

Číst článek

„Předpokládám, že se klub vyjádří v následujících dnech, jakým způsobem budeme pokračovat do jara,“ uvedl Kasík.

Fanoušci Sparty tak teď musí spoléhat na to, že nejvyšší vedení najde z krize cestu ven. A v něco podobného zřejmě doufají i samotní fotbalisté. Jak totiž naznačují slova Martina Frýdka, o příčinách zpackaného podzimu jasno nemají.

„Kdybychom to věděli, tak s tím něco uděláme nebo se snažíme s tím něco udělat. Ten důvod neznáme a bohužel nemáme ani řešení to nějak zvládnout,“ řekl Frýdek.

Sparťany teď čeká krátké volno a poté už příprava na náročné soutěžní jaro. V něm se Letenští pokusí v lize umazat co nejvíce bodů z náskoku vedoucí Slavie. A ten může být v pondělí už sedmnáctibodový

Lukáš Michalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme