Kanga bude po vyloučení na Slovácku chybět Spartě dva zápasy, Ćivić dostal stopku na jedno utkání

Záložník fotbalové Sparty Guélor Kanga si za červenou kartu na hřišti Slovácka nezahraje v následujících dvou soutěžních zápasech. O polovinu nižší trest disciplinární komise uložila dalšímu hráči pražského týmu Eldaru Ćivićovi, který byl v sobotním utkání 17. ligového kola v Uherském Hradišti také vyloučen.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Guelor Kanga (vlevo) v souboji s Markem Havlíkem ze Slovácka. | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Kanga dostal trest krátce poté, co mu vypršel předchozí dvouzápasový trest za osm žlutých karet. Ve sparťanské sestavě se gabonský záložník obejví až na jaře. Ćivić stihne utkání v Příbrami.

Kanga byl vyloučen v 78. minutě za úder loktem do obličeje Tomáše Zajíce a Ćivić v nastaveném čase za hlavičku Janu Kuchtovi. Obě červené karty rozhodčí Radek Příhoda udělil až po zhlédnutí videa. Slovácko porazilo Spartu 2:1.

Fotbalisté Kanga s Čivičem dostali od klubu pokutu, personální změny zatím sparťanské vedení nechystá

Číst článek

„Disciplinární komise sice neshledala v zákroku hráče Kangy záměr zranit soupeře, nicméně i tak je hráč zodpovědný za následek pohybu svých rukou při hře. Výše trestu v tomto případu odpovídá charakteru a intenzitě přestupku surové hry,“ vysvětlil předseda disciplinárky Richard Baček v komuniké.

Souhlasil i s červenou kartou pro Ćiviće. „Byť se jednalo o zákrok nízké intenzity, tak se disciplinární komise ztotožnila s postupem rozhodčího na hrací ploše s tím, že došlo ke spáchání disciplinárního přečinu. V chování hráče Čiviče shledala přečin tělesného napadení, s ohledem na nízkou intenzitu přestupku pak volila trest na samé spodní hranici sazby,“ řekl Baček.

Disciplinárka dále udělila sportovnímu manažerovi Slovácka Veličemu Šumulikoskému zákaz činnosti na dvě utkání a pokutu 20 tisíc korun za nesportovní chování v duelu se Spartou a urážlivé výroky na adresu rozhodčího.

Daniela Tetoura z Dukly čeká automatický dvouzápasový trest za nasbíraných osm žlutých karet v první lize. Za čtvrtou žlutou kartu v sezoně si jednou nezahrají teplická dvojice Pavel Čmovš, David Vaněček, Josef Hušbauer ze Slavie, sparťan Martin Frýdek, Michal Trávník z Jablonce a Pavel Zavadil z Opavy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme