Plzeň porazila Karvinou 2:0 a zůstává stoprocentní, poslední Liberec prohrál v Budějovicích

Fotbalisté Plzně doma porazili Karvinou 2:0, zvítězili i v pátém kole první ligy a vrátili se do čela neúplné tabulky o dva body před Spartu. Naopak Liberec zůstává po prohře v Českých Budějovicích na posledním místě. Naplno nebodoval ani Jablonec, který doma uhrál se Slováckem remízu 1:1.

Aktualizováno Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Viktorie Plzeň

Hráči Viktorie Plzeň | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Západočeši se vítězně naladili na čtvrteční odvetu 4. předkola Evropské konferenční ligy na hřišti CSKA Sofia, kam si povezou náskok 2:0 z domácího duelu. Svěřenci trenéra Michala Bílka vyhráli deváté z deseti soutěžních utkání v sezoně a potřetí za sebou neinkasovali.

Sparta po dominantním druhém poločase porazila Hradec Králové 4:0, Pardubice překvapily Bohemians

Ve 33. minutě odhalil sudí Ondřej Pechanec při kontrole videozáznamu odhalil faul karvinského obránce a nařídil pro Viktorii penaltu, kterou ve 33. minutě proměnil Chorý.

V 76. minutě přidali domácí pojistku. Janošek ze standardní situace nacentroval do šestnáctky a Kaša hlavou překonal Bolka. Stoper Viktorie se trefil poprvé v ročníku a celkově potřetí v nejvyšší soutěži.

Plzeň na svém stadionu v lize neprohrála pojedenácté za sebou. Karviná protáhla venkovní sérii bez vítězství na sedm zápasů.

Další zápasy

Fotbalisté Českých Budějovic v 5. kole první ligy porazili Liberec 1:0. Jediný gól utkání vstřelil v 18. minutě Martin Sladký. Slovan v nejvyšší soutěži podesáté za sebou nezvítězil, z pěti kol této sezony získal jediný bod a zůstal v tabulce poslední. Jihočeši po druhé výhře v ročníku poskočili na osmé místo.

Jihočeši skórovali hned z první nebezpečnější příležitosti. Pokus Basseye v 18. minutě ještě liberecký brankář Knobloch vyrazil, ale domácí pokračovali v akci. Po Hellebrandově centru z levé strany Sladký přetlačil Mészárose a hlavou skóroval. Pravý obránce si připsal první branku v dresu Dynama.

Jablonec remizoval se Slováckem 1:1. Skóre otevřel ve 45. minutě hostující Václav Jurečka, bod Severočechům zachránil čtvrt hodiny před koncem z penalty Tomáš Čvančara. Slovácko dohrávalo v nastavení bez vyloučeného Josefa Divíška. Jablonec nevyhrál čtvrté ligové utkání za sebou a v tabulce je až jedenáctý. Tým z Uherského Hradiště bodoval ve čtyřech z dosavadních pěti kol.

Viktoria Plzeň - MFK Karviná 2:0 (1:0)

Branky: 33. Chorý z pen., 76. Kaša. Rozhodčí: Pechanec - Vlček, Váňa - Berka (video). ŽK: Janošek, Havel - Křapka, Papadopulos, Santos, Šehič, Jurásek. Diváci: 6520.

5. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 18. Sladký. Rozhodčí: Batík - Nádvorník, Lakomý - Franěk (video). ŽK: Hora, Škoda, Novák, Horejš (trenér) - Faško. Diváci: 2679.

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)

Branky: 76. Čvančara z pen. - 45. Jurečka. Rozhodčí: Petřík - Paták, Hurych - Orel (video). ŽK: Štěpánek - Nguyen, Mucha (trenér). ČK: 90.+2 Divíšek. Diváci: 2487.

Slavia Praha - Baník Ostrava 4:0 (2:0)

Branky: 30. Tecl, 45. Samek, 51. Lingr, 66. Kúdela z pen. Rozhodčí: Berka - Horák, Kotík - Adam (video). ŽK: Kačaraba, Kúdela, Hromada, Traoré - Almási, De Azevedo, Svozil, Ndefe. ČK: 78. Ndefe. Diváci: 11.846.