Slavia díky ofenzivní smršti v druhé půli porazila Bohemians 5:1 a jde na druhé místo tabulky

Fotbalisté pražské Slavie dokázali ve vršovickém derby porazit v Ďolíčku Bohemians vysoko 5:1 a posunuli se na druhé místo ligové tabulky. Svěřenci Jindřicha Trpišovského dlouho v zápase prohrávali, v druhé půli ale nastříleli svému soupeři tři branky během deseti minut a zápas ve finále naprosto ovládli. Bohemians jsou po domacím debaklu na osmém místě.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Lingr slaví gól do sítě Bohemians

Ondřej Lingr slaví gól do sítě Bohemians | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Po prvních šancích přišla po čtvrthodině hry tříminutovka hrůzy pro Slavii. Nejprve se při  vlastním faulu zranil Ladislav Takács, což zanechalo tým Jindřicha Trpišovského pouze s jedním zdravým stoperem. Z následného přímého kopu pak vznikl závar ve vápně sešívaných, který vyřešil tvrdým zakončením Jan Chramosta - 1:0.

Sparta doma neudržela vedení a s Jabloncem jen remizovala. Letenští nevyhráli třetí zápas v řadě

Další dvě nadějná zakončení Klokanů vychytal Aleš Mandous, na druhé straně se k dobré příležitosti dostal Jan Kuchta, ale také ztroskotal na brankáři. Slávistický útočník si nespravil chuť ani v 37. minutě, kdy před prázdnou bránou soupeře netrefil střílený centr spoluhráče. Do šaten se tak šlo za příznivého stavu pro domácí.

Do druhé půle vstoupili Slávisté posíleni o Michaela Krmenčíka či Ondřeje Lingra a brzy dostali šanci vyrovnat skóre. Daniel Köstl si nepočínal v souboji s Janem Bořilem ve vápně opatrně a slávistického kapitána zfauloval. Rozhodčí po rozpravě s videoasistentem nařídil penaltu a tu pohodlně proměnil Stanciu.

V 62. minutě přišla chvíle střídajícího  Lingra, který se dostal v malém vápně k míči a ve své pozici se nemohl mýlit - 1:2. Stanciu o minutu později pořádně protáhl Le Gianga povedenou pumelicí. Slávistický gólový uragán ale pokračoval, Kuchta se dostal ve vápně po rohu k vyraženému míči a vstřelil svůj letošní třetí ligový gól - 1:3.

Obrana Bohemians v druhé půli nestíhala, což demonstroval Köstl, který v 71. minuě způsobil další penaltu. K té se postavil Michael Krmenčík a zaznamenal premiérovou trefu v sešívaném dresu. Demolici dokončil nejproduktivnější ligový hráč Schranz, který ranou pod břevno zakončil ukázkový protiútok hostů.

Ani břevno domácího Jana Kovaříka nezměnilo nic na tom, že Slavia jasně ovládla vršovické derby a z Ďolíčku si veze vysokou výhru 5:1. Svěřenci Jindřicha Trpišovského tak využili zaváhání Sparty a jsou v ligové tabulce druzí. K dobru ale stále mají zápas s Olomoucí.