Fotbalisté Pardubic si vezou tři body z Olomouce, o překvapivé výhře rozhodli pár minut před koncem

Fotbalisté Pardubic překvapivě vyhráli v 25. kole první ligy v Olomouci 1:0. Zápas týmů ze středu tabulky rozhodl v 84. minutě Brazilec Ewerton. Východočeský nováček zvítězil po třech kolech a poskočil před Sigmu na sedmé místo. Hanáci prohráli třetí z posledních čtyř ligových duelů a jsou devátí.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Pardubic slaví s fanoušky

Fotbalisté Pardubic slaví s fanoušky | Zdroj: Profimedia

Pardubičtí překvapivě začali aktivněji. V 11. minutě Ewerton z přímého kopu ze strany překvapivě vystřelil a orazítkoval bližší tyč.

První ligový zápas po reprezentační přestávce gól nepřinesl, Bohemians remizovali s Jabloncem 0:0

Olomouc poté zahrozila po standardce, po které hlavičkoval Hubník v záklonu nad. Daňkovo zakončení následně hosté zblokovali. Domácí sice měli ve zbytku prvního poločasu mírnou územní převahu, žádnou větší šanci z ní však nevytěžili.

Dvě minuty po pauze vystrašil Mandouse střelou z velké dálky hostující Černý, jeho jemně tečovaný pokus z voleje zamířil těsně nad branku.

V úvodních minutách druhého poločasu měli navrch Východočeši, což potvrdili další šancí. Na konci kombinační akce z levého křídla zakončil Huf v 59. minutě těsně vedle levé tyče.

Domácí trenér Látal postupně poslal na trávník tři čerstvé ofenzivní hráče a jeden z nich mohl v 74. minutě otevřít skóre. Střídající Zifčák ale zakončoval na dlouhou nohu a brankář Letáček včas vyběhl. Chvíli nato po Nešporově přihrávce trefil González tyč.

Hanáci se tlačili za vedoucím gólem, ale rozhodující branku dali Pardubičtí. Gólman Mandous v 84. minutě po malé domů nastřelil výkopem Hufa a Ewerton bez větších problémů poslal míč do sítě. Brazilský ofenzivní hráč se dočkal první branky v české lize.

Domácí ještě mohli srovnat, ale González trefil jen obránce. Hanáci potřetí z posledních čtyř kol prohráli 0:1. Naopak Pardubičtí i podruhé v sezoně proti Olomouci bodovali a venku v lize zvítězili po třech porážkách za sebou.

Fotbalová FORTUNA:LIGA - 25. kolo:

Sigma Olomouc - FK Pardubice 0:1 (0:0)
Branka: 84. Ewerton. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Lakomý - Adam (video). ŽK: González, Beneš, Houska - Prosek, Letáček. Bez diváků.

Slovan Liberec - Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Zelinka - Paták, Nádvorník - Pechanec (video). ŽK: Mara, Jugas, Rondič, Karafiát, Mikula - Fillo. Bez diváků.

SFC Opava - 1. FC Slovácko 1:2 (0:0)
Branky: 63. Kania - 73. Kliment, 88. Sadílek. Rozhodčí: Lerch - Caletka, Mojžiš - Cieslar (video). ŽK: Harazim - Daníček, Reinberk. Bez diváků.