Fotbalisté Jablonce naplno nebodovali ani proti Budějovicím, Slovácko si veze tři body z Ostravy

Fotbalisté Jablonce remizovali v 11. kole první ligy doma s Českými Budějovicemi 2:2. Skóre zápasu otevřel po čtvrt hodině hry Martin Doležal, hosté však mezi 20. a 23. minutou utkání otočili po trefách Mateje Mršiče a Ondřeje Mihálika. Bod Severočechům zachránil v 78. minutě opět Doležal.

Jablonec nad Nisou (Aktualizováno: 19:39 16. 10. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpředu David Houska z Jablonce a Ondřej Mihálik z Českých Budějovic.

Zpředu David Houska z Jablonce a Ondřej Mihálik z Českých Budějovic. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Jablonec, který přivítá ve čtvrtek v Evropské konferenční lize dánské Randers, nevyhrál v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou a je v neúplné tabulce jedenáctý. Budějovice bodovaly ve třetím ligovém duelu po sobě a jsou sedmé.

Fotbalisté Jablonec své druhé utkání v Konferenční lize nezvládli, na půdě Alkmaaru prohráli 0:1

Do základní sestavy Jablonce se po zranění vrátil útočník Doležal, při zdravotních potížích brankářů Hrubého a Hanuše však prožil ligový debut jednadvacetiletý gólman Vajner. Ten se musel hned ve třetí minutě blýsknout proti hlavičce Mihálika.

Severočeši poprvé výrazně zahrozili po čtvrt hodině hry a hned z toho byl gól. Na přímý kop Kroba si naskočil Doležal a svou první brankou v ligové sezoně otevřel skóre.

Domácím však vydrželo vedení jen pět minut. Po povedené týmové souhře se opřel do míče Mršič a přesnou ranou do pravého horního rohu vyrovnal.

Pro Jablonec bylo vzápětí ještě hůř. Ve 23. minutě převzal míč po rychlém brejku bývalý záložník severočeského mužstva Mihálik, využil prostoru v obraně soupeře a další dalekonosnou ranou otočil vývoj duelu. Šlo o třetí branku budějovického hráče v ligovém ročníku.

Svěřenci trenéra Horejše pokračovali dál v aktivním výkonu a po půl hodině hry mohl jejich náskok zvýšit Van Buren, ale Vajner pohotově zasáhl. Na druhé straně se mohl prosadit osm minut před přestávkou opět Doležal, jenže jeho tvrdou ránu zneškodnil reflexivně Vorel.

Jablonecký kouč Rada poslal do druhé půle svého nejlepšího střelce Čvančaru, který nahradil Housku. V 56. minutě byl blízko vyrovnání Pilař, jeho pokus ale tečoval bránící Talověrov mimo bránu Jihočechů.

Domácí měli dál územní převahu, ve statistice rohových kopů dominovali v poměru 12:0, k velkým příležitostem se však dlouho proti bránícím Budějovicím nedostávali.

Hráči Dynama hrozili z rychlých brejků a v 76. minutě byl blízko třetí brance Bassey, ale Vajner svůj tým podržel. O dvě minuty později se domácí dočkali. Z 13. rohu hlavičkoval Kubista k volnému Doležalovi a ten z bezprostřední blízkosti vyrovnal.

Jablonec se ještě vrhl za rozhodující třetí brankou, ale z konečného tlaku už si větší šanci nevytvořil. Severočeši proti Budějovicím bodovali pošesté z posledních sedmi zápasů, vyhráli však v jediném z posledních deseti ligových kol.

11. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - Dynamo České Budějovice 2:2 (1:2)
Branky: 15. a 78. Doležal - 20. Mršič, 23. Mihálik. Rozhodčí: Zelinka - Kubr, Leška. ŽK: Talověrov, Králík (oba Č. Budějovice). Diváci: 2424.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 4:1 (0:0)
Branky: 65. Ewerton, 79. Jurásek, 89. Fila, 90.+4 Skalák z pen. - 61. Puškáč. Rozhodčí: Batík - Kříž, Dohnálek - Orel (video). ŽK: Hlavatý, Dancák - Květ, Koubek, Jindřišek, Ljovin, Köstl.

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 1:2 (1:1)
Branky: 32. Tetour z pen. - 5. Jurečka, 75. Sadílek. Rozhodčí: Ginzel - Horák, Váňa - Machálek (video). ŽK: Fleišman, Potočný - Hoffmann. Diváci: 7713.