Slavia překvapivě ztratila s nováčkem, bod Brnu zařídil Šural. Sparta udolala Teplice, Hejkal skončil

Fotbalisté Slavie v devátém ligovém kole nečekaně doma jen remizovali s Brnem 1:1. Úřadující mistři teprve podruhé v ligové sezoně ztratili body a stejně jako s Pardubicemi to bylo opět s nováčkem soutěže. Sparta zvítězila v Teplicích 1:0 a v nejvyšší soutěži uspěla po dvou porážkách za sebou. U Severočechů skončil po porážce trenér Stanislav Hejkal.

Teplice (Aktualizováno: 22:03 29. 11. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zprava Jan Moravec z Brna a Peter Olayinka ze Slavie

Lukáš Juliš slaví gól se spoluhráčem Michalem Trávníkem | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Červenobílí vedou tabulku už jen o dva body před druhou Spartou, na jejímž hřišti se představí za týden v derby. Slávisté se zároveň nedokázali vítězně naladit na čtvrteční utkání Evropské ligy s Beer Ševou. Brněnský nováček tři kola za sebou neprohrál a má jednobodový náskok na poslední Příbram.

Na stadionech stále bez diváků, amatérský sport uvnitř s rouškou. Vláda uvolnila opatření

„Pro nás je to samozřejmě ztráta. Výhru nás stál první poločas a neproměněné šance v druhém, kdy jsme šli třikrát sami na bránu. Že jsme ztratili body s oběma nováčky, je spíš náhoda. Společné je to, že tam vždy byla branka soupeře po naší chybě,“ řekl při tiskové konferenci slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Trenér Slavie Trpišovský udělal oproti čtvrtečnímu vítěznému zápasu Evropské ligy v Nice hned sedm změn v základní sestavě a poprvé od začátku nasadil teprve sedmnáctiletého Juráska.

Hosté nastoupili proti velkému favoritovi odvážně a nečekaně měli první gólovou šanci. Po Oscarově chybě se dostal do brejku Fousek, natlačil se až před Koláře a trefil tyč.

Domácí sice podle očekávání více mnohem více drželi míč, ale do šancí se v první půli dostávali těžce. Naopak ve 20. minutě znovu zahrozili Brněnští, po Karafiátově chybě vystřelil z hranice vápna kousek vedle Sedlák. Slávisté měli úvodní gólovou šanci až v 26. minutě, kdy se Jurásek protáhl až před branku, ale Flodera nepropálil.

Trpišovský v poločase hned třikrát střídal a poslal na trávník Holeše, Olayinku a Masopusta. Otevřít skóre ale favorit dokázal až krátce po příchodu dalšího čerstvého hráče Simy. V 65. minutě se ještě po jeho přihrávce nedokázal prosadit Olayinka, který zblízka trefil Flodera.

O tři minuty později už Sima poslal Slavii do vedení, když hlavou prodloužil do sítě hlavičku od Masopusta. Devatenáctiletý Senegalec dal gól ve čtvrtém z posledních pěti soutěžních zápasů.

Poté mohl dvakrát zvýšit Musa. V 72. minutě ale poslal míč podél Flodera těsně vedle a poté napálil hostujícího brankáře. Zdálo se, že slávisté náskok v klidu kontrolují, ale závěr nezvládli. Proti Štepanovskému ještě zasáhl Kolář, ale z následného rohu po Dreksově prodloužení už na zadní tyči srovnal Šural. Dal svůj první ligový gól v kariéře.

„Doufali jsme v nějaký brejk nebo standardku. Z jedné jediné na konci jsme dali gól. Trenér mi řekl, že mám zavírat zadní tyč. Dreksič to výborně prodloužil, padlo mi to přímo na nohu,“ řekl Šural.

Slavia Praha - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)
Branky: 68. Sima - 88. Šural. Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Dobrovolný - Petřík (video). ŽK: Oscar, Musa - Čermák, Fousek, Moravec, Dreksa, Bariš. Bez diváků.

Spartu spasil Juliš

Nedělní porážka zřejmě bude stát místo teplického trenéra Stanislava Hejkala, který přiznal, že od vedení klubu dostal ultimátum získat v duelech s Bohemians 1905 a Spartou tři body, jinak se jejich cesty rozejdou.

„Mám tady zítra sraz s vedením, ale musíme se k tomu postavit jako chlapi. Vedení mi dalo jasné ultimátum, já ho nesplnil. Samozřejmě je to konec Hejkala v Teplicích,“ uvedl padesátiletý trenér na on-line tiskové konferenci.

‚Koho by těšil gól, který není fér.‘ Papadopulos rozhodčímu přiznal, že gól Zlínu padl z ofsajdu

Sparta povzbuzena čtvrteční výhrou 4:1 nad Celticem Glasgow ve skupině Evropské ligy mohla jít do vedení už v první minutě, ale nejlepší ligový střelec Juliš trefil tyčku. O chvíli později Vindheim po další Karlssonově přihrávce z ideální pozice vypálil nad břevno.

Hosté měli nadále převahu, i když jejich tlak nebyl tak silný jako v úvodu. Aktivní Karlsson po půl hodině hry tváří v tvář nepropálil teplického gólmana Němečka, který chytal teprve druhý ligový zápas v kariéře. Před pauzou ještě sparťan Krejčí mladší hlavičkoval nad branku.

Na začátku druhého poločasu Juliš v další dobré příležitosti nepřekonal Němečka. V 65. minutě už se však Letenští dočkali. Kapitán Dočkal ideálně našel Juliše a ten si střelou do odkryté branky připsal sedmý gól v ligové sezoně. Tepličtí mohli vyrovnat ze své největší šance v 87. minutě, ale Žitný zblízka z otočky vypálil nad břevno.

Sparta v lize neprohrála v Teplicích posedmé za sebou, během této série ale na Stínadlech teprve podruhé zvítězila.

9. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Sparta Praha 0:1 (0:0)
Branka: 65. Juliš. Rozhodčí: Královec - Moláček, Mokrusch - Berka (video). ŽK: Jukl, Radosta - Souček. Bez diváků.