Zlínský návrat z karantény skončil v Brně bezgólovou remízou, stejně hrála i Opava s Příbramí

Fotbalisté Zlína remizovali v 19. kole první ligy v Brně bez branek. „Ševci“, kteří se do hry vrátili po dvou kolech a karanténě způsobené koronavirem v týmu, nevyhráli v nejvyšší soutěži osm zápasů po sobě a zůstali na 13. místě. Stejným výsledkem skončil i zápas mezi Opavou a Příbramí. Slezané nevyhráli 13 kol po sobě a zůstali poslední.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Antonín Růsek z Brna a Dominik Simerský ze Zlína.

Zleva Antonín Růsek z Brna a Dominik Simerský ze Zlína. | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

V brněnském dresu chyběli mimo dlouhodobě zraněných také gólman Berkovec a záložník Fousek. Zlín naposledy hrál před téměř třemi týdny se Slavií, pak mu kvůli karanténě byly odloženy zápasy v Liberci a s Mladou Boleslaví. Hostující trenér Bohumil Páník postavil do základu i dvě nové posily Janoška a Potočného.

Slovácko si na promrzlém trávníku poradilo s Teplicemi a v tabulce zůstává na čtvrté příčce

Právě posledně jmenovaný měl po opatrném úvodu první šanci, Poznarem sklepnutý míč ale trefil rovnou do náručí gólmana Flodera. Brno zahrozilo v 16. minutě, Dostál musel po průniku likvidovat Štepanovského střelu i Vaňkovu dorážku.

Zbrojovka si vytvořila územní převahu a několik střeleckých příležitostí. Tvrdě pálil Štepanovský, Vaňkův trestný kop po teči ve zdi skončil těsně nad, dalekonosná Barišova rána skončila v Dostálově náruči. Na druhé straně zakroutil trestný kop Potočný rovněž do rukou domácího brankáře.

Krátce po změně stran byl blízko vedoucímu gólu hostující Fantiš, při skluzu před bránou mu k míči chyběly jen centimetry.

V 62. minutě měl obrovskou příležitost domácí útočník Růsek, který se náhle objevil za obranou „Ševců“, jenže Dostála nepřekonal. Dvě minuty před uplynutím základní hrací doby propasíroval míč do hostující branky Bariš. Rozhodčí Hocek ale situaci zkontroloval na videu a gól odvolal.

Brno doma v lize od dubna 2004 podeváté za sebou se Zlínem neprohrálo. Naopak Zlín bodoval v nejvyšší soutěži se Zbrojovkou ve čtvrtém utkání po sobě.

Opava - Příbram

Premiéru v nejvyšší soutěži si odbyl třiadvacetiletý brankář Opavy Digaňa. Slovenský gólman si na míč v úvodním dějství takřka nesáhl, Středočeši totiž nevyprodukovali ani jednu střelu na bránu.

Slezané, kteří v úterý v naprosto odlišné sestavě vypadli ve třetím kole domácího poháru s třetiligovými Karlovými Vary po prohře 0:3, byli v prvním poločase aktivnější.

Hned v úvodu po centru Březiny nebezpečně hlavičkoval Dedič, jenže balon vyrazil mimo tyče příbramský gólman Kočí. Ten si po půlhodině hry skvěle poradil také s jedovatou střelou Nešického zpoza šestnáctky. Spoustu práce měl Kočí také s Březinovou tvrdou ranou z přímého kopu, míč s potížemi vytěsnil do zámezí.

Po změně stran střídající Čvančara sklepl míč pro Nešického, který však vypálil bez přípravy vysoko nad příbramskou bránu. V závěru Kočího nepřekonal z dorážky ani stoper Didiba.

Slezané doma v nejvyšší soutěži nevyhráli posedmé za sebou a v posledních čtyřech zápasech tam neskórovali. Opava nepodlehla v lize Příbrami pošesté v řadě, poslední čtyři duely ale skončily remízou. Středočeši od loňského května nezvítězili venku ve 14 ligových utkáních po sobě.

19. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Fastav Zlín 0:0
Rozhodčí: Hocek - Hájek, Dohnálek - Petřík (video). ŽK: Sedlák - Conde, Cedidla, Simerský. Bez diváků.

SFC Opava - 1. FK Příbram 0:0
Rozhodčí: Pechanec - Matoušek, Mojžíš - Machálek (video). ŽK: Didiba, Březina, Smola - Vilotič, Cmiljanovič, Kvída, Laňka. Bez diváků.