Zlín načal sezonu povedeným obratem, Sparta doma porazila nováčka z Opavy

Fotbalisté Zlína v úvodním kole nejvyšší fotbalové soutěže prohrávali na domácím hřišti s Mladou Boleslaví 0:2, díky třem gólům ve druhém poločase ale nakonec dokázali skóre otočit a vyhrát 3:2. Sparta na Letné porazila 2:0 nováčka ligy Opavu. Příbram se do ligy vrátila domácí remízou s Teplicemi 1:1. Liberec díky gólu v závěru doma porazil Karvinou 1:0.

Příbram, Liberec, Zlín, Praha (Aktualizováno: 20:58 21. 7. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparťan Guélor Kanga uniká opavským Nemanju Kuzmanovičovi a Janu Schaffartzikovi. | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

AC Sparta Praha - SFC Opava 2:0

Opava se do nejvyšší soutěže vrátila po 13 letech a na její první utkání sezony vyrazilo do Prahy přes tisíc fanoušků. Ti viděli v prvním poločase sympatický výkon svého týmu, mírnou převahu měli ale přeci jen domácí. Jenže ti ani jednu ze svých šanci nevyužili, v té největší selhal Tal Ben Chaim.

Ve druhém poločase už byla sparťanská převaha výraznější a v 77. minutě přišel zasloužený vedoucí gól, o který se postaral Guélor Kanga, jehož skákavá střela zapadla až do sítě. Hned vzápětí mohl zvýšit Stanciu, jenže trefil jen břevno. Nakonec ale domácí přeci jen pojistku zásluhou Benjamina Tetteha přidali, byť jim k tomu pomohla i teč jednoho z opavských obránců.

FC Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 3:2

Už po sedmi minutách od úvodního hvizdu hosté vedli zásluhou Marka Matějovského, který kousek před vápnem napřáhl ke střele a poslal míč přesně k tyči. Pak měli dvě zajímavé šance i domácí, jenže Jean-David Beauguel ani Lukáš Železník brankáře Kamenára nepřekonali.

Po změně stran mohl vyrovnat zlínský Jiráček, ale jeho dělovka mířila jen do středu brány a Kamenár si s ní poradil. O chvíli později tak opět udeřilo na druhé straně, když se po Hůlkově střele do břevna dostal k míči Nikolaj Komličenko a zvýšil na 2:0.

Druhý inkasovaný gól ale Zlín nepoložil a v 68. minutě bylo srovnáno, když se hlavou trefil Zoran Gajić. Domácí cítili šanci a hnali se za vyrovnáním. Dvě dobré příležitosti měl  Beauguel, jenže nejprve střílel vedle a o chvíli později nedotlačil míč do sítě po skrumáži. Když to nešlo Beauguelovi, postaral se o vyrovnávací gól Róbert Matejov, který se přesně trefil z kraje vápna. A v samém závěru dokonal Zlín velký obrat, když k Beauguel pohotově pálil po dlouhém autovém vhazování.

1. FK Příbram - FK Teplice 1:1

Příbram se vrátila do ligy po roční pauze, kdy hrála druhou ligu, a hned po sedmnácti minutách úvodního zápasu ligy šla do vedení. Středočeši dostali výhodu volného přímého kopu, k jehož rozehrávce se postavil Roman Květ a jeho dalekonosnou střelu brankář Diviš dokázal vyrazit jen do horního rohu vlastní brány.

Teplice mohly srovnat o chvíli později, jenže Horovu přízemní střelu po pěkné kombinaci vytěsnil brankář Švenger. Pak se pokusil Švengera technicky obstřelit Kučera, ale ani on si na příbramského gólmana nepřišel. Naopak těsně před přestávkou mohli domácí přidat druhý gól, jenže únik záložníka Matouška nakonec vedl jen k nepříliš nebezpečné střele z úhlu.

Neproměněná šance mohla domácí mrzet hned po přestávce, protože už ve 47. minutě bylo vyrovnáno. Vaněček přiklepl míč Patriku Žitnému a ten sám před brankářem v klidu poslal míč do sítě. Další góly už ale nepadly, a tak se Příbram vrátila do nejvyšší soutěže domácí remízou 1:1 s Teplicemi.

FC Slovan Liberec - MFK Karviná 1:0

Liberec byl od začátku aktivnější a během první půle několikrát ohrozil karvinského brankáře Berkovce, jenže pokusy Mashikeho, Malinského ani Mikuly v síti neskončily.

I druhá půle se vedla v podobném duchu – Liberec se tlačil dopředu a Karviná se především bránila. A dlouho to vypadalo, že Karviná bezbrankový stav udrží až do konce, pak ale přišla 85. minuta a volný přímý kop, po němž hlavičkoval Jan Pázler a zajistil Liberci vítězný vstup do sezony.

Slovan Liberec - MFK Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 85. Pázler. Rozhodčí: Julínek - Fišer, Podaný. ŽK: Nešický - Čolič, Panák, Moravec, Wágner, Dreksa, Ramírez. Diváci: 4548.

1. FK Příbram - FK Teplice 1:1 (1:0)
Branky: 17. Květ - 47. Žitný. Rozhodčí: Příhoda - Dobrovolný, Kříž. ŽK: Nový, Kilián, Tregler - Král, Žitný.

Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 3:2 (0:1)
Branky: 67. Gajič, 81. Matejov, 90.+2 Beauguel - 7. Matějovský, 64. Komličenko. Rozhodčí: Proske - Kotík, Pochylý. ŽK: Džafič, Beauguel - Diviš, Přikryl. Diváci: 3852.

Sparta Praha - SFC Opava 2:0 (0:0)
Branky: 73. Kanga, 84. Tetteh. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek. ŽK: Costa, Kanga - Kayamba, Schaffartzik. Diváci: 12.186.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít