Liberec remizoval s Mladou Boleslaví brankou v nastaveném čase, Zlín slaví první jarní výhru v lize

Fotbalisté Liberce remizovali v 28. ligovém kole s Mladou Boleslaví 2:2. V utkání padlo po jedné červené kartě na každé straně. Zlín zvítězil nad Příbramí 1:0 poté, co jedinou branku zápasu vstřelil ve 39. minutě Tomáš Poznar z penalty nařízené až po konzultaci s videorozhodčím.

Praha/Liberec/Zlín (Aktualizováno: 23:06 6. 6. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj Liberce s Mladou Boleslaví nabídl spoustu tvrdých soubojů a také dvě červené karty | Foto: Vít Černý | Zdroj: ČTK

Liberec - Mladá Boleslav 2:2

Liberec po třech kolech poprvé ztratil body a nevyužil šanci upevnit si třetí místo. Mladá Boleslav podruhé za sebou remizovala a v neúplné tabulce zůstala devátá.

Šlágr Slavie s Plzní bude bez diváků. ‚Ztrácíme výhodu domácího prostředí,‘ lituje Trpišovský

Liberec šel do zápasu jako velký favorit, ale od začátku se mu nedařilo. Karafiátovu obrovskou chybu při rozehrávce vystihl Jiří Klíma a už na startu druhé minuty sám před vybíhajícím Nguyenem nezaváhal.

Severočeši se z inkasované branky chvíli vzpamatovávali a pak postupně přebrali iniciativu. V 36. minutě získali domácí výhodu přesilovky poté, co Jakub Klíma zatáhl unikajícího Kuchtu.

K vyrovnání stačilo Libereckým pět minut. Brankář Šeda si příliš dlouho zpracovával aut od Zeleného a nakonec při odkopu trefil napadajícího Kuchtu, od něhož se míč odrazil do sítě. Útočník Slovanu skóroval poprvé po koronavirové přestávce.

V druhé půli Karafiát zblokoval ve vápně střelu rukou a sudí Klíma po zhlédnutí videozáznamu nařídil penaltu. Budínský v 62. minutě z penalty nezaváhal a outsider opět vedl.

Nervózní domácí se nemohli v přesilovce dostat do šancí a v 75. minutě jim snahu o vyrovnání zkomplikoval Kačaraba. Po faulu na unikajícího protihráče dostal druhou žlutou kartu a do deseti museli i Severočeši.

Liberečtí dokázali srovnat v páté minutě nastavení, kdy si po dlouhém nákopu od brankáře Nguyena v hlavičkovém souboji srazil míč obloukem do sítě Tatajev a ve druhém utkání po sobě si dal vlastní gól. Mladoboleslavští si i tak připsali proti Liberci první bod po šesti vzájemných zápasech.

Zlín - Příbram 1:0

„Ševce“ hnal do ofenzívy v důležitém zápase skandující kotel fanoušků, který domácí klub vpustil na stadion v rámci třístovkového limitu. Úvod zápasu byl ale velmi opatrný se snahou neudělat chybu.

Jablonec obvolává permanentkáře a zve je na zápas. Od pondělí bude na stadiony moct až 500 lidí

S přibývajícím časem první půle ale tlak Zlína rostl, efektivitu však tato převaha neměla. Až ve 33. minutě vyslal Jiráček první přímou střelu na Melicharovu bránu. O dvě minuty později přišla i první skutečná šance, centr Poznara hlavičkoval Čanturišvili do brankáře.

Klíčová situace nastala ve 37. minutě. Souboj Dramého s Janetzkým nejprve sudí Královec pustil, aby pak po konzultaci s videosudím Zelinkou nařídil pokutový kop. Penaltu bezpečně proměnil Poznar.

Fastav tak vyhrál vůbec poprvé v jarní části ligy a na poslední Příbram získal náskok devíti bodů.

28. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 0:1 (0:0)
Branka: 83. Tetteh. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler - Rejžek (video). ŽK: Mosquera, Hronek, Osmančík, Ljovin, Koubek (vedoucí mužstva), Vaníček, Miller (trenér brankářů) - Štetina, Dočkal. Bez diváků.

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)
Branky: 41. Kuchta, 90.+5 vlastní Tatajev - 2. Jiří Klíma, 62. Budínský z pen. Rozhodčí: T. Klíma - Moláček, Hrabovský - Cieslar (video). ŽK: Alibekov, Karafiát, Beran, Kačaraba - Křapka. ČK: 75. Kačaraba - 36. Jakub Klíma. Bez diváků.

Fastav Zlín - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 39. Poznar z pen. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Zelinka (video). ŽK: Čanturišvili, Hlinka, Bartošák - Dramé. Bez diváků.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 6. 6. 2020)