Fotbalisté Plzně jsou po dalším těsném vítězství v čele ligy, Sparta znovu jen remizovala

Fotbalisté mistrovské Plzně přidali v 7. kole Fortuna ligy další těsnou výhru a vyhoupli se do čela tabulky. Výsledek 0:1 jim v Liberci zajistil jediným gólem utkání Jan Sýkora. Na spaťany se z tribun domácího stadionu snášel pískot po remíze 0:0 se Zlínem. Teplice otočily zápas s Jabloncem a vyhrály 3:2. České Budějovice doma podlehly Mladé Boleslavi 0:2.

Liberec (Aktualizováno: 21:00 3. 9. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj Liberce s Plzní.

Souboj Liberce s Plzní. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Západočeši zatím prožívají velmi úspěšný úvod sezony. Podařilo se jim projít přes tři předkola do hlavní fáze Ligy mistrů a v lize v úvodních pěti zápasech ještě neprohráli. Vítězství v Liberci by tak Plzeň minimálně do neděle vyhouplo Plzeň do čela tabulky před Slavii.

Fotbalisté Plzně porazili Slovácko 3:0. Slavia nasázela šest gólů Teplicím a poskočila do čela ligy

V prvních minutách ale byl o něco aktivnější domácí Liberec. Jeho snaha vyvrcholila ve 20. minutě, kdy se po centru z levé strany dral před bránu Mick van Buren, jeho teč ale zlikvidoval pohotový brankář Staněk.

Hosté poprvé zahrozili ve 38. minutě, kdy krásnou střelou z volného kopu orazítkoval horní tyč Jhon Mosquera. O tři minuty později už ale šla Plzeň do vedení díky Janu Sýkorovi, který se uvolnil na kraji pokutového území a přízemní ranou poslal míč do sítě.

Ve druhé půli domácí převzali iniciativu, mnohem víc drželi míč, do velkých šancí se ale proti dobře bránící Plzni dostávali těžko. V 76. minutě mohli naopak hosté z ojedinělé akce utéct do dvougólového vedení Adam Vlkanova ale trefil jen břevno.

V závěru pak místo šancí přibývaly na hřišti spíš nervózní zákroky a žluté karty, a tak Liberec doma nakonec podlehl mistrovské Plzni 0:1.

Sparta – Zlín 0:0

Pražané se proti Zlínu dlouho nemohli dostat do pořádného tlaku. Měli sice optickou převahu, šance ale nepřicházeli. Až těsně před přestávkou mohl po rohovém kopu otevřít skóre navrátilec do sparťanské sestavy Jan Kuchta, ztroskotal ale na zlínském brankáři. Šlo vůbec o první střelu na bránu v zápase.

Plzeň posiluje útočné řady, z Hradce Králové přichází Vlkanova. Přestupovou částku kluby neuvedly

Do druhé půle domácí vlétli a hráli o poznání aktivněji a dvakrát nebyli daleko ke vstřelení gólu, do vedení ale mohli jít hosté. Zlínský Jawo se uvolnil ve středu pole, ideální přihrávkou vyslal do úniku Filla a ten pak tvrdou střelou napálil míč do břevna.

Po hodině hry mohl protrhnou sparťanské trápení Kuchta, Rakovan jeho střelu ale vyrazil. S přibývajícími minutami jen pokračovala domácí křeč a naopak to mohli být hosté, kteří mohli rozhodnout. To by ale museli se svými šancemi lépe naložit Jawo a po něm Silný.

Sparta tak potřetí v řadě jen remizovala, Zlínu navíc nedala ani gól a v závěru mohla být ráda, že neinkasovala.

Teplice – Jablonec 3:2

Teplice po debaklu na Slavii chtěli zabrat doma proti Jablonci a hned v osmé minutě to naplno ukázal Jakub Urbanec, který po Hyčkově centru svým čtvrtým gólem v sezoně zařídil Teplicím vedení 1:0.

Hosté ale dokázali ještě do přestávky skóre otočit zásluhou Jana Chramosty a Jakuba Martince. Po přestávce ale přišel další obrat, když v rozmezí tří minut nejdřív vyrovnal domácí Filip Žák a po něm dostal Teplice do vedení Abdallah Gningue.

Teplice tak porazily Jablonec, který nakonec dohrával ve druhém zápase v řadě bez dvou vyloučených, 3:2 a vyhouply se do klidnějších vod tabulky. Jablonec je předposlední.

České Budějovice – Mladá Boleslav 0:2

Jihočeši nenavázali na úspěšné vystoupení na půdě Bohemians a prohráli doma s Mladou Boleslaví 0:2. Situaci si domácí zkomplikovali sami v 41. minutě, kdy musel ze hřiště po dvou žlutých kartách krátce po sobě David Broukal.

Hosté dokázali ve druhé půli přesilovku hned dvakrát využít. Postaral se o to Tomáš Ladra, který se nejdřív trefil po hodině hry hlavou a pak stanovil konečné skóre 0:2 střelou z úhlu.

7. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 41. Sýkora. Rozhodčí: Proske - Kotík, Kubr - Štěrba (video). ŽK: Frýdek, Kozel (trenér) - Čermák, Holík, Hejda, Chorý, Ndiaye. Diváci: 5158.

Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:0)
Branky: 59. a 75. Ladra. Rozhodčí: Machálek - Paták, Líkař - Kocourek (video). ŽK: Broukal - Mašek, Mareček. ČK: 41. Broukal. Diváci: 2531.

FK Teplice - FK Jablonec 3:2 (1:2)
Branky: 8. Urbanec, 63. Žák, 66. Gning - 18. Chramosta, 40. Martinec. Rozhodčí: Klíma - Hrabovský, Vyhnanovský - Franěk (video). ŽK: Hybš - Jovovič, Polidar. ČK. 76. Malínský, 90.+2 Jovovič (oba Jablonec). Diváci: 2223.

Sparta Praha - Trinity Zlín 0:0
Rozhodčí: Berka - Hájek, Vlček - Szikszay (video). ŽK: Sörensen, Čvančara - Hrubý, Janetzký, Silný. Diváci: 12.354.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít