Fotbalisté Třince musí kvůli koronaviru u jednoho z hráčů na dva týdny do karantény

Druholigový Třinec kvůli nejmenovanému fotbalistovi nakaženému koronavirem nastoupil do čtrnáctidenní karantény. Jde o hráče, v jehož rodině se nemoc covid-19 objevila v průběhu minulého týdne. Klubu nařídila izolaci hygienická stanice Moravskoslezského kraje.

Třinec (Aktualizováno: 11:44 23. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté druholigového Třince (v černém) musí kvůli koronaviru, který se prokázal u jednoho z nich, na dva týdny do karantény. | Foto: Anna Vavríková | Zdroj: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí profesionální soutěže, kvůli tomu odložila už třetí utkání Slezanů. Po zápasech s Vlašimí a Vítkovicemi nesehrají Třinečtí v nejbližší době ani duel s vedoucími Pardubicemi, který byl na programu ve čtvrtek.

Testy v druholigovém Třinci odhalily případ koronaviru, fotbalista se zřejmě nakazil v rodině

Číst článek

Třinečtí fotbalisté ve čtvrtek podstoupili kontrolní testy a klub v pátek oznámil, že dopadly negativně. Hráč, v jehož rodině se nákaza vyskytla, však absolvoval odběry samostatně a jeho výsledek byl pozitivní.

Další testování 1. července

Podle klubového webu byl z epidemiologického hlediska poslední významný kontakt s nakaženým hráčem 17. června. Od tohoto dne byla nařízena dvoutýdenní karanténa a tým bude znovu testován na jejím konci 1. července.

„O dalším postupu bude vedení soutěže jednat v nejbližších dnech a do té doby nebude LFA ani klub další záležitosti jakkoliv komentovat,“ uvedla Ligová fotbalová asociace. Situací se bude zřejmě zabývat na čtvrtečním zasedání Ligového výboru.

Jde o třetí případ covidu-19 v první a druhé lize, které po březnovém přerušení soutěží kvůli pandemii v květnu znovu zahájily sezonu. Po jednom pozitivním hráči měli před restartem nejvyšší soutěže v Mladé Boleslavi a mistrovské Slavii, oba se však již vyléčili a zapojili do tréninku. Identitu nakažených LFA ani kluby nezveřejňují.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme