Fotbalisté Plzně nestačili na Teplice a prohráli podruhé v řadě, trenér Straka zažil nepovedenou premiéru

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli druhý zápas v řadě. Po porážce na Spartě nezvládli ani zápas s Teplicemi, které vyhrály 2:1. Nepovedenou premiéru má za sebou trenér František Straka, jeho svěřenci totiž nestačili na Duklu a jsou poslední.

Teplice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Momentka z podzimního zápasu mezi Plzní a Teplicemi

Momentka z podzimního zápasu mezi Plzní a Teplicemi | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Předehrávka 25. kola první fotbalové ligy pokračovala v pátek dvěma zápasy.

Teplice - Viktoria Plzeň 2:1

Na svěřence trenéra Pavla Vrby čekali po vysoké porážce na Spartě fotbalisté Teplic.

A ani začátek pátečního zápasu nebyl podle představ Západočechů. V páté minutě centroval Pavel Moulis, k míči se dostal Jakub Hora a uklidil ho za záda brankáře Aleše Hrušky. Teplický křídelník se tak trefil do sítě svého bývalého zaměstnavatele.

Plzeňští mohli bleskově odpovědět. Erik Pačinda, Tomáš Chorý i Aleš Čermák ale mířili nepřesně.

Ještě hůře bylo úřadujícím mistrům ligy ve 32. minutě. Po secvičeném signálu se dostal k míči Moulis a ranou na bližší tyč zvýšil na 2:0.

V 62. minutě se ale fotbalistům Plzně podařilo vstřelit kontaktní gól. Na hranici vápna natáhl ke střele středopolař Patrik Hrošovský a míč zapadl až za brankáře Tomáše Grigara.

Povzbuzená Plzeň se tlačila za vyrovnáním. Marek Bakoš ale branku minul, stejně jako zakončující Jean-David Beaguel.

Francouzský útočník selhal také v 76. minutě, kdy na zadní tyči špatně nastavil kopačku a míč poslal vysoko nad.

Velké množství plzeňských šancí ale neustávalo. Kýžený vyrovnávací gól ale nepřicházel. Nezměnil to ani akrobaticky zakončující Bakoš.

Když se v závěru neprosadil ani Milan Havel, skončil zápas výhrou Teplic 2:1. Plzeň tak zaznamenala druhou porážku v řadě.

„Jestli jsme ztratili na titul, nechci hodnotit. Ale vzhledem k tomu jakou má Slavia formu a jak odehrála čtvrteční utkání v Evropské lize, tak je samozřejmě favoritem,“ řekl po zápase plzeňský trenér Vrba pro Radiožurnál.

⚽️⚽️ KONEC ZÁPASU ⚽️
Viktoriáni dnes v Teplicích byli jasně lepším týmem, bohužel ale odjíždí s prázdnou...

#fcvp #TEPPLZ

19:57 – 15. 03. 2019

6

Dukla Praha - Karviná 2:1

Karviná vyměnila během týdne hlavního trenéra. Odvolaného Norberta Hrnčára nahradil František Straka. A velká zkouška na něj čekala hned v prvním zápase, kdy jeho tým zavítal na hřiště poslední Dukly. Pražský klub na svého pátečního soupeře před vzájemným zápasem ztrácel jediný bod.

A byl to právě armádní klub z pražské Julisky, kterému patřil úvod zápasu. Ve druhé minutě byl ve vápně faulován srbský hráč ve službách Dukly Branislav Milošević a hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Uroš Djuranović a otevřel gólový účet zápasu.

O tři minuty později centroval Mohamed Doumbia a našel právě hlavu Miloševiće, který zvýšil na 2:0. První momenty trenéra Straky tak pro známého motivátora nebyly příliš růžové.

Ve 32. minutě se poprvé prosadili fotbalisté Karviné. Timotej Záhumenský našel centrem Tomáše Wágnera, který střelou z otočky vstřelil už svůj osmý gól aktuální sezony.

Ve druhém poločase měla Karviná několik šancí na vyrovnání. Střídající Lukáš Budinský, ani Wágner se ale mezi střelce zapsat nedokázali.

V samotném závěru mohl vítězství Dukly po přihrávce Španěla Pabla Gonzáleze pečetit Jakub Podaný, brankáře Martina Berkovce ale prostřelit nedokázal.

I přesto, že Dukla dohrávala v deseti bez vyloučeného Djuranoviće, zvládla ale zápas dohrát do vítězného konce a dostala se o dva body před svého pátečního soupeře.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 15. 3. 2019)