Fotbalisté Olomouce vyhráli počtvrté v řadě. Tentokrát porazili Liberec 2:1

Fotbalisté Olomouce porazili v dohrávce 24. kola první fotbalové ligy Slovan Liberec 2:1. Prosadil se stoper Vít Beneš a útočník Martin Nešpor, za hosty v závěru snižoval Libor Kozák. Olomouc tak vyhrála už čtvrtý ligový zápas v řadě.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liberecký obránce Jan Mikula v souboji s Martinem Nešporem z Olomouce

Liberecký obránce Jan Mikula v souboji s Martinem Nešporem z Olomouce | Foto: Luděk Peřina | Zdroj: ČTK

Fotbalisté Olomouce plánovali v zápase se Slovanem Liberec natáhnout šňůru tří vítězných zápasů v řadě. To svěřenci trenéra Zsolta Hornyáka se zase chtěli rehabilitovat po poslední domácí porážce se Spartou. Prohráli 0:1 a v závěru neproměnil Libor Kozák pokutový kop.

Liberecký lodivod Hornyák nemohl do základní sestavy počítat se zraněným ukrajinským stoperem Tarasem Kačarabou, kterého ve stoperské dvojici nahradil původem pravý obránce Jan Mikula. V sestavě Olomouce zase pro karetní trest scházel obránce Martin Sladký.

Na začátku zápasu byli aktivnější hosté z Liberce a ve 14. minutě si vypracovali i první výraznější šanci. Po chybě domácích se dostal k míči středopolař Radim Breite a hledal Kozáka. Ten však míč netrefil.

Následně přispěchali s velkou šancí také fotbalisté Olomouce. Zakončující Martin Nešpor ale mířil nepřesně.

Běžela 22. minuta utkání a do šance se opět řítil Libor Kozák, brankář Miloš Buchta ale skvěle vyběhl a šanci zmařil. Stejní dva hráči se setkali také o dvě minuty později, ze vzájemného souboje však vyšel vítězně opět brankář Olomouce.

Když liberečtí své šance neproměnili, ozvala se Olomouc. Na rohový kop si naběhl stoper Vít Beneš a hlavou trefil horní růžek Nguyenovy branky. Sigma tak vedla 1:0.

Kozák pálil šance

Odpovědět mohl po pěti minutách Kozák, ale opět prokázal, že střelecké kopačky si alespoň pro první poločas neobul. Těsně před poločasem mohl vedení ještě navýšit Nešpor, zamířil ale nepřesně.

Ve druhém poločase centroval olomoucký Lukáš Kalvach na Jakuba Plška, který ale ke štěstí brankáře Filipa Nguyena promáchl.

V 56. minutě už ale gólová pojistka přišla, když z velkého úhlu propálil Nguyena Martin Nešpor. Liberec mohl hned odpovědět, nicméně Tomáš Malinský opět narazil na skvěle chytajícího Buchtu.

A TÝM | MARTIN NEŠPOR zvyšuje v 56. minutě na 2:0 ‼️💙 #sksigma

19:14 – 11. 03. 2019

4

Podobně dopadl také Kozák, který netrefil branku a oprávněně schoval hlavu v dlaních.

V 72. minutě mohl zápas zdramatizovat bývalý záložník Hradce Králové a nyní hráč Liberce Malinský, jeho střela prolétla jen těsně nad olomouckou brankou.

Následně se neprosadili ani střídající Filip Oršula, či Breite s Kozákem.

Kontaktní gól ale nakonec přeci jen přišel. Hrdina předchozích okamžiků - brankář Buchta neudržel tvrdou střelu Ondřeje Karafiáta a k dorážce se dostal Kozák, který prolomil pondělní střelecké trápení a snížil na 1:2.

V samotném závěru hlavní rozhodčí za pomocí videa zkoumal údajný faul na Libora Kozáka, penaltu však nenařídil.

Hanáci nakonec vedení udrželi a mohli se tak radovat z domácí výhry. Svěřenci trenéra Václava Jílka tak vyhráli poslední čtyři ligová utkání.

24. kolo první fotbalové ligy:
Sigma Olomouc - Slovan Liberec 2:1 (1:0)
Branky: 29. Beneš, 55. Nešpor - 86. Kozák. Rozhodčí: Orel - Nádvorník, Machálek - Adam (video). ŽK: Kalvach - Potočný, Hybš. Diváci: 2832.
Olomouc: Buchta - Chvátal, Beneš, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (90. Lalkovič), Houska, Kalvach, Plšek, Texl (61. Falta) - Nešpor (86. Yunis). Trenér: Jílek.
Liberec: Nguyen - Koscelník (68. Oršula), Mikula, Karafiát, Hybš - Potočný, Breite, Oscar, Pešek (46. Malinský) - Sýkora (57. Musa) - Kozák. Trenér: Hornyák.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 11. 3. 2019)