Opičí skřeky na francouzské fotbalisty černé pleti. FIFA vyšetřuje rasistické urážky při zápase v Petrohradě

Mezinárodní federace FIFA začala vyšetřovat údajné urážky francouzských fotbalistů od ruských fanoušků během úterního přípravného zápasu v Petrohradu. Necelé tři měsíce před začátkem světového šampionátu v Rusku tak pořadatelům hrozí postih.

Petrohrad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přátelské fotbalové utkání mezi Francií a Ruskem | Foto: Grigory Dukor | Zdroj: Reuters

Federaci FIFA vyzvala k akci organizace zabývající se rasismem ve fotbale. Podle agentury AP se pokaždé, když se některý z francouzských hráčů tmavé pleti dotkl míče, ozývaly z hlediště opičí skřeky.

'Basket, basket,' křičeli fanoušci na hokejistu. Kvůli rasismu dostali zákaz vstupu do haly

Číst článek

Urážlivé zvuky byly slyšitelné dokonce i v televizním přenosu poté, co Paul Pogba vstřelil druhý gól Francouzů, kteří v Petrohradu vyhráli 3:1.

„FIFA by měla mít dost podnětů k tomu, aby zahájila vyšetřování," uvedla organizace Fotbal proti rasismu v Evropě (FARE).

„Shromažďujeme různé zprávy o utkání a možné důkazy diskriminace, o níž psala média, včetně zprávy od pozorovatele FARE," informovala následně federace.

Část petrohradských fanoušků je rasistickým chováním nechvalně známá. Místní klub Zenit dostal za rasismus svých příznivců v Evropské lize už dvakrát trest od UEFA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme