Slavia - Plzeň 2:0. Vlastní gól, neproměněná penalta, video v akci. Plzeň si na oslavy titulu musí počkat

Fotbalisté Slavie v 27. ligovém kole porazili doma Plzeň 2:0 a nedovolili jí v Edenu oslavit zisk titulu. Vršovický obhájce trofeje se z druhého místa v tabulce přiblížil k vedoucí Viktorii tři zápasy před koncem soutěže na rozdíl šesti bodů. Západočeši přesto mají nadále k titulu výrazně blíže a bez ohledu na výsledky Pražanů jim stačí k mistrovskému primátu uhrát čtyři body.

Praha (Aktualizováno: 20:30 5. 5. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Jan Bořil ze Slavie a Daniel Kolář z Plzně

Zleva Jan Bořil ze Slavie a Daniel Kolář z Plzně | Zdroj: ČTK

Skóre šlágru jara otevřel v 16. minutě vlastním gólem hostující Radim Řezník a v 58. minutě přidal pojistku bývalý plzeňský hráč Stanislav Tecl. Krátce předtím neproměnil Miroslav Stoch penaltu. Červenobílí naplno bodovali po předchozích dvou bezbrankových remízách a Viktorii doma porazili počtvrté za sebou, navíc pokaždé s čistým kontem.

PŘÍMÝ PŘENOS: Slavia - Plzeň 2:0

Do plzeňské sestavy se vrátil uzdravený obránce Limberský, větší překvapení ale přichystal slávistický kouč Trpišovský, který nasadil záložníka Sýkoru netradičně do středu pole na podhrot. V útoku nastoupil bývalý hráč Viktorie Tecl a na pravém kraji obrany po delší době Frydrych.

Slavia na soupeře vlétla a celý první poločas měla mírně navrch. Červenobílí se dostali do vedení v 16. minutě z rohového kopu, z něhož před rokem rozhodli o domácím vítězství nad Plzní 1:0.

Stochův centr zasáhl hlavou Tecl, trefil Řezníka a od něj se míč odrazil do sítě. Hostující bek se tečí nechtěně podepsal i pod jeden ze dvou inkasovaných gólů v nedávném duelu s dalším pražským celkem Spartou.

Pak se dlouho hrálo bez větších šancí, až minutu před přestávkou se obtočil kolem obránce Tecl a jeho slabý pokus se dokutálel těsně vedle. Frydrych se míč marně snažil tečovat do sítě.

Olomouc remizovala s Bohemians 1:1. Ostrava se díky bodu z Boleslavi dostala ze sestupového pásma

Po přestávce nahradil hostujícího útočníka Bakoše uzdravený Krmenčík a ve 49. minutě mohl srovnat Kopic, jeho křížná střela ale minula tyč. Na druhé straně slávisté o chvíli později nevyužili velkou šanci na zvýšení. Po faulu Havla na Sýkoru nařídil rozhodčí Franěk penaltu, ale Stochovu střelu vychytal brankář Kozáčik.

V 58. minutě už Pražané druhý gól přidali. Po brejku tří na jednoho našel Zmrhal volného Tecla, který obešel vybíhajícího Kozáčika a střelou do prázdné branky zvýšil.

Třetí trefu mohl přidat Frydrych, ale Kozáčik ještě udržel hosty ve hře. V 67. minutě po centru překonal domácího gólmana Koláře z dorážky Havel, sudí Franěk ale celou situaci ještě zkonzultoval s videorozhodčím a snižující branka kvůli ofsajdu nakonec neplatila.

Nová technologie byla ve hře i čtvrt hodiny před koncem. Franěk nejprve po zákroku Limberského na Tecla nařídil penaltu pro Slavii, ale video odhalilo, že plzeňský bek vypíchl míč.

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)
Branky: 16. vlastní Řezník, 58. Tecl. Rozhodčí: Franěk - Kubr, Kříž - Adam (video). ŽK: Frydrych, Hušbauer, Sýkora - Bakoš, Hubník, Havel, Hořava, Limberský. Diváci: 15.674.
Slavia: Kolář - Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil - Hromada (80. Danny) - Stoch, Hušbauer, Sýkora, Zmrhal (87. Kúdela) - Tecl (76. Škoda). Trenér: Trpišovský.
Plzeň: Kozáčik - Havel, Hubník, Řezník, Limberský (77. Kovařík) - Hrošovský, Hořava - Zeman, Čermák (81. Chorý), Kopic - Bakoš (46. Krmenčík). Trenér: Vrba.