Velmi těžká situace, uznává trenér mladoboleslavských Holoubek před duelem o poháry

Dlouhých 29 let čekají na účast v pohárové Evropě fotbalisté Hradce Králové. Teď mají před sebou velkou šanci toto období ukončit, protože ovládli skupinu o Evropu a v přímém souboji od 18.00 vyzvou pátý celek prvoligové tabulky Mladou Boleslav.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Holoubek

David Holoubek | Foto: Vlastimil Vacek | Zdroj: Profimedia

První fotbalová liga bude mít v pátek večer jasno o všech účastnících v evropských pohárech pro příští sezonu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, co říkají fotbalisté Hradce Králové před důležitým zápasem v boji o evropské poháry

Středočeši mají jako lepší tým po základní části výhodu domácího prostředí, ale ani hradečtí nepojedou do neznáma. Vždyť v Mladé Boleslavi našli azyl v období, kdy na východě Čech vyrůstala nová aréna.

„To, že boleslavský stadion známe může být výhodou i nevýhodou. Nesmíme se tam cítit jako doma, musíme si uvědomit, že jedeme k nim a jedeme tam loupit naší účast v evropských soutěžích,“ vysvětluje Jakub Klíma z Hradce Králové.

Fotbalovou loupež, neboli výhru na hřišti soupeře, by si Klíma přál o to víc, protože je mladoboleslavským odchovancem. Středočeši ale mají se zápasy o pohárovou Evropu mnohem větší zkušenosti. O Konferenční pohár se poperou potřetí za posledních šest let.

Na druhou stranu teď ale ani podle trenéra Davida Holoubka nejsou v nejlepším rozpoložení. Ve skupině o titul vyhráli jediný zápas.

„Tohle je velmi těžká situace, musíme to zvládnout. Je složité, když hrajete zápasy s top týmama a neuděláte výsledek, tak je to pro tým psychicky těžké. Když hrajete druhou skupinu, hrajete s relativně slabšími soupeři, tak jste na tom lépe nastaveni,“ dodává kouč Mladé Boleslavi.

O motivaci není nouze

A to je právě hradecká výhoda. Východočeši zvládli skupinu o Evropu parádně, vyřadili Olomouc i Teplice, vyhráli čtyřikrát za sebou. Sebevědomí Votrokům rozhodně nechybí.

„Sezonu máme dobře rozehranou, závěr se nám povedl. Oni musí, my můžeme. Aby sezonu nějak zachránili, tak musí zápas zvládnout, jinak sezona skončí neúspěchem,“ vnímá větší tlak na straně boleslavských fotbalistů také asistent trenéra Hradce Králové Stanislav Hejkal.

Systém soutěže totiž týmu z přední skupiny moc nenahrává. „Z jedné stránky zvláštní, z druhé je to obrovská motivace, takže z tohoto pohledu to chápu a pokud tam chceme být, tak musíme zápas zvládnout a není se o čem bavit,“ říká mladoboleslavský obránce Marek Suchý.

,/center>

Tomáš Borovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme