Jablonec porazil doma Teplice a jde na čtvrté místo. Rozhodl Sobol

Fotbalisté Jablonce otočili v předehrávce 24. kola první fotbalové ligy utkání s Teplicemi a vyhráli 2:1. Trefili se Bogdan Vatajelu a Eduard Sobol. Po výhře se jablonečtí posunuli na čtvrté místo před Baník Ostrava.

Jablonec Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Momentka ze zápasu mezi Jabloncem a Teplicemi

Momentka ze zápasu mezi Jabloncem a Teplicemi | Foto: Vít Černý | Zdroj: ČTK

Čtyřiadvacáté kolo první fotbalové ligy začalo severočeským derby, kdy na sebe narazil Jablonec a Teplice.

Svěřenci trenéra Petra Rady zaznamenali v posledních dvou kolech dvě porážky s Plzní a Mladou Boleslaví. V zápase s Teplicemi se tak chtěli vrátit zpět na vítěznou vlnu.

V této sestavě dnes nastoupíme proti Teplicím! 💪⚽️💚 Do základu se vrací kapitán Tomáš Hübschman! #vprvnilinii #JABTEP

17:00 – 08. 03. 2019

1 5

Běžela třetí minuta hry a Teplice už mohly jít do vedení. Střela Patrika Žitného sice brankáře Vlastimila Hrubého překonala, na brankové čáře ho ale zastoupil Jakub Považanec.

V 18. minutě centroval Rafael Acosta a na míč si naběhl Považanec. Ten však těsně minul tyčku branky Tomáše Grigara.

V závěru prvního poločasu centroval dvakrát jablonecký obránce Tomáš Holeš. Ani jeden z jeho centrů ale jeho spoluhráči nezužitkovali a bezbrankový stav tak trval i nadále.

Ještě do poločasu mohli jablonečtí přeci jen vstřelit gól "do šatny" po Acostově centru. Grigar byl ale pozorný.

Do druhého poločasu vstoupily lépe Teplice. Na hraně vápna napřáhl Pavel Moulis a Hrubý jeho střelu jen škrtl rukama. Zabránit jí v cestě do branky ale nedokázal. Teplice tak vedly 1:0.

Vedení však teplickým fotbalistům vydrželo jen šest minut. Eduard Sobol našel přihrávkou rumunského křídelníka Bogdana Vatajela, který přesnou ranou vyrovnal na 1:1.

O šest minut později už se mohl Jablonec radovat z úplné otočky ve skóre. Aktivně hrající Považanec ale mířil nepřesně.

Je to tam! Konečně tři body! Teplice jsme porazili 2:1! #vprvnilinii #JABTEP

19:52 – 08. 03. 2019

22

Vedoucího gólu se zelenobílí přeci jen dočkali. Útočník Martin Doležal prodloužil míč pro Sobola, který prudkou ranou do rohu branky strhl vedení na stranu Jablonce.

V 79. mohl vítězství Jablonce pečetit stoper Tomáš Břečka, brankář Grigar ale dobrým zákrokem udržel naděje svého týmu na bodový zisk.

Jabloneckým fotbalistům se ale nakonec podařilo vedení udržet a díky výhře se posunuli na čtvrté místo ligové tabulky před Baník Ostrava. Slezané však mají zápas k dobru.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 8. 3. 2019)