Hledali jsme mezi českými trenéry, říká místopředseda FAČR Zlámal. Poborský funkci u týmu odmítl

Pokud trenér Jaroslav Šilhavý kývne na nabídku vést českou fotbalovou reprezentaci, jeho jmenování do funkce nestojí nic v cestě. Členové výkonného výboru se na jméně 56letého kouče shodli, a pokud bude mít zájem on, následné hlasování by mělo být pouhou formalitou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Šilhavý naposledy trénoval Slavii | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

„Myslím si, že tam nenastane žádný velký rozpor. Bylo to tak i s panem Jarolímem – máte mantinely, kdy nemáte žádné větší možnosti. Tenkrát bylo hlasování jednoznačné a myslím, že bude i teď,“ řekl Radiožurnálu člen výkonného výboru a 1. místopředseda za Moravu Zdeněk Zlámal.

Fotbalové reprezentaci se rýsuje náhrada za Jarolíma, FAČR jedná se Šilhavým

Číst článek

Trenér Jarolím skončil u národního týmu v úterý po vysoké porážce v Rusku. Jeho budoucnost u mužstva ale byla nejistá už dříve. Výkonný výbor řešil situaci okolo reprezentace už po prohraném domácím utkání Ligy národů proti Ukrajině.

„Začali jsme to konzultovat už po zápase v Uherském Hradišti. Pan předseda Malík mi poslal SMSku, ať se vyjádřím k situaci a navrhnu opatření,“ vysvětluje Zdeněk Zlámal.

Výkonný výbor se na Šilhavého jméně domluvil i proto, že mnoho jiných variant údajně ve hře nebylo.

„Výběr nebyl až takový, hledali jsme mezi českými trenéry. Kdybychom brali zahraničního trenéra za velké peníze, asi bychom to museli řešit na širší platformě,“ dodává Zdeněk Zlámal.

Vedení fotbalové asociace nyní jedná výhradně s Jaroslavem Šilhavým, který naposledy trénoval pražskou Slavii, kterou v předminulé sezoně dovedl k titulu. Podle Zdeňka Zlámala by dohoda měla být potvrzena do konce týdne.

Reprezentace je bez trenéra od úterý, kdy u týmu skončil Karel Jarolím. Asociace s ním ukončila spolupráci den po debaklu 1:5 v přípravě v Rusku, který byl pro národní tým nejtěžší prohrou v historii. 

Poprvé by Jaroslav Šilhavý měl vést národní tým už v polovině října, kdy jsou na programu dva venkovní zápasy v Lize národů. 13. října na Slovensku a 16. na Ukrajině.

Vedení FAČR zároveň jednalo s Karlem Poborským, který se ale nakonec rozhod nabídku odmítnout. Mluvčí asociace Michal Jurman Radiožurnálu řekl, že bývalý záložník Slavie, Sparty či Manchesteru United se dál chce věnovat projektu akademií. 

Lukáš Michalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme