Nechceme stát stranou, zní z Liberce. Fotbalisté Slovanu vybrali na boj s nákazou 700 tisíc

Fotbalisté prvoligového Liberce a další zaměstnanci severočeského klubu uspořádali sbírku na pomoc v boji s koronavirem. Vybrali mezi sebou celkem 700 tisíc korun, které předají Krajské nemocnici v Liberci na nákup plicních ventilací.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Slovanu Liberec. | Foto: Jaroslav Appeltauer, www.slovanliberec.cz

„Nechceme stát stranou dění, kterým v současné době žije nejen naše republika,“ řekl na internetových stránkách Slovanu šéf klubu Zbyněk Štiller.

Fotbalista Sadílek má srdce ze zlata. Na boj s pandemií daroval nemocnici a městu 500 tisíc

Číst článek

„Jsme rádi, že můžeme v této těžké situaci přispět na přístroj, který snad pomůže zachránit nejeden lidský život. Teď se hraje o mnohem důležitější věci než o body do tabulky,“ přidal obránce Matěj Hybš.

Pomoci lékařům, vrátit se na hřiště

„Potřebujeme dát možnost našim spojencům – lékařům, aby nám pomohli v boji o lidské životy, ať se pak my můžeme vrátit tam, kam patříme, tedy na fotbalové stadiony. A k tomu potřebují mimo jiné i špičkové přístroje. Rozhodli jsme se proto oslovit všechny lidi v klubu, aby svým dílem pomohli postavit protivníkovi potřebnou hráz,“ dodal Štiller.

Nakonec se pro nemocnici podařilo vybrat 700 tisíc korun. „Velké poděkování za štědré příspěvky patří našim fotbalistům, členům realizačního týmu a vedení klubu, ale i zaměstnancům, včetně pracovníků akademie mládeže,“ uvedl Štiller s tím, že klub připravuje i sbírku pro fanoušky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme