UEFA přišla s možnými scénáři, jak dohrát evropské poháry. Ve hře jsou čtvrtfinále na jeden zápas

Evropská fotbalová unie UEFA má podle španělského deníku AS na stole dvě varianty, jak dokončit tuto pohárovou sezonu, kterou přerušila pandemie nového typu koronaviru. Jednou z možností je pozměnit formát a od čtvrtfinále dohrát Ligu mistrů a Evropskou ligu pouze na jeden zápas a na neutrální půdě.

Nyon Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Lewandowski | Zdroj: Reuters

Ředitel soutěží Giorgio Marchetti předpokládá, že změna formátu ze dvou zápasů na jeden by umožnila dohrát evropské poháry během 14 dnů v srpnu.

Na Tchaj-wanu se rozběhly ligové soutěže, fanoušky v hledišti nahradili roboti a figuríny

Číst článek

Vyvrcholení Ligy mistrů a Evropské ligy by následovalo poté, co by v jednotlivých zemích skončily domácí ligové soutěže.

A nebo...

Druhá pracovní varianta počítá s tím, že by se poháry znovu rozehrály na začátku července a probíhaly by paralelně s domácími ligami. Finále Ligy mistrů by bylo na programu na přelomu července a srpna. Oba plány počítají s tím, že se bude hrát bez diváků.

Obě soutěže se v březnu zastavily v rozehrané osmifinálové fázi. UEFA získala prostor na jejich dohrání i tím, že odložila letní evropský šampionát na příští rok.

Další osud evropských pohárů nyní řeší pracovní skupina, která se podle deníku se zástupci klubové asociace již dohodla na tom, že Liga mistrů i Evropská liga se dohrají bez ohledu na to, kdy se tak stane.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme