Španělé přetlačili Gruzii v kvalifikaci až díky gólu v nastavení. Vítězili i další favorité

Bez velkých překvapení se obešel nedělní program kvalifikace na mistrovství světa 2022 v Kataru. Z favoritů měli nejvíc namále Španělé, kteří v Gruzii po prvním poločase prohrávali, ve druhé půli ale dokázali i díky gólu v nastavení urvat tři body.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělé slaví gól proti Gruzii.

Španělé slaví gól proti Gruzii. | Foto: Zurab Tsertsvadze | Zdroj: ČTK/AP

Španělé ve svém prvním utkání skupiny B jen remizovali s Řeckem a slavně to s nimi nevypadalo ani na půdě Gruzie. Po prvním poločase totiž prohrávali po Kvaracchelijově brance.

Belgičané mohli v Česku klidně prohrát, shodují se zahraniční média. Oceňují Lukaka i Provoda

Po přestávce ale dokázal vyrovnat Ferrán Torres a v nastavení pokořil 89. tým světa podle žebříčku FIFA Olmo. Domácí pak navíc dohrávali v deseti po červené kartě, kterou viděl Šengelija. Španělé tak díky výsledku 2:1 natáhli šňůru kvalifikačních zápasů na mistrovství světa bez porážky na rekordní 65. zápis.

První výhru v kvalifikaci mají i mistři světa Francouzi, kteří po remíze s Ukrajinou zabrali na půdě Kazachstánu. Rozhodnutí přišlo už v první půli po gólech Dembélého a Malyje. Radost Francouzům nezkazila ani Mbappého neproměněná penalta.

2:0 na venkovním hřišti zvítězil i další favorit - Anglie. Ostrované zvládli i svůj druhý zápas, tentokrát v Albánii. Zářil hlavně kanonýr Tottenhamu Harry Kane, který nejdřív poslal svůj tým do vedení a potom připravil gól Masonu Mountovi.

Předminulí světoví šampioni z Německa můžou slavit vítězství 1:0 proti Rumunsku, v jehož barvách byly k vidění i dvě hvězdy pražských „S. Brankář Florin Nita hrající za Spartu předvedl několik výborných zákroků, překonal ho jen střelou do odkryté brány Gnabry. V záloze Rumunska odehrál celé utkání slávista Nicolae Stanciu.

Nejvíc gólů bylo k vidění v zápase Dánska s Moldavskem, všech osm zásahů přitom skončilo v moldavské síti. Po dvou gólech si připsali Dolberg a Damsgaard. Další zápasy skupiny F už byly vyrovnanější - Rakušané porazili výběr Faerských ostrovů 3:1 a Izrael v repríze loňských soubojů v Lize národů remizoval 1:1 se Skotskem.

Ani ve svém druhém zápase po návratu do reprezentace se neprosadil Švéd Zlatan Ibrahimović, nijak zvlášť mu to nevadí, protože obě utkání jeho tým zvládl. Tentokrát Švédové vyhráli 3:0 v Kosovu.

Kvalifikace MS 2022 ve fotbale:
Skupina B:
Gruzie - Španělsko 1:2 (1:0)
Branky: 44. Kvaracchelija – 56. Torres, 90.+2 Olmo. ČK: 90.+4 Šengelija (Gr.).

Kosovo - Švédsko 0:3 (0:2)
Branky: 12. Augustinsson, 35. Isak, 70. Larsson z pen. ČK: 90.+2 Berisha (Kos.).

Skupina C:
Švýcarsko - Litva 1:0 (1:0)
Branka: 2. Shaqiri.

Bulharsko - Itálie 0:2 (0:1)
Branky: 43. Belotti z pen., 83. Locatelli.

Skupina D:
Kazachstán - Francie 0:2 (0:2)
Branky: 19. Dembélé, 44. vlastní Malyj.

Ukrajina - Finsko 1:1 (0:0)
Branky: 80. Moraes - 89. Pukki z pen. ČK: 88. Mykolenko (Ukr.)

Skupina F:
Dánsko - Moldavsko 8:0 (6:0)
Branky: 19. z pen. a 48. Dolberg, 22. a 29. Damsgaard, 35. Stryger Larsen, 39. Jensen, 81. Skov, 89. Ingvartsen.

Rakousko - Faerské ostrovy 3:1 (3:1)
Branky: 30. Dragovic, 37. Baumgartner, 44. Kalajdžič - 19. Nattestad.

Izrael - Skotsko 1:1 (1:0)
Branky: 44. Peretz - 56. Fraser.