Němci se jako první kvalifikovali na mistrovství světa v Kataru, Severní Makedonii rozstříleli 4:0

Fotbalisté Německa zvítězili na hřišti Severní Makedonie 4:0 a stali se prvním týmem, který si v kvalifikaci vybojoval účast na mistrovství světa 2022 v Kataru. K postupu jim pomohla i výhra Rumunska 1:0 nad Arménií. Svěřenci trenéra Hansiho Flicka mají ve skupině J na svém kontě 21 bodů a s osmibodovým náskokem v čele již nemohou být dvě kola před koncem předstiženi.

Skopje (Aktualizováno: 23:12 11. 10. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý útočník Timo Werner | Foto: Ognen Teofilovski | Zdroj: Reuters

Skóre zápasu bylo dlouhou dobu nerozhodné, první branku vstřelil až 50. minutě po rychlém protiútoku Kai Havertz. Na něj dalšími dvěma brankami navázal spoluhráč z Chelsea Timo Werner a sedm minut před koncem zpečetil konečný stav mladíček Jamal Musiala. Hráč Bayernu Mnichov se v osmnácti letech stal druhým nejmladším střelcem německého národního týmu.

Bělorusko – Česko 0:2. Národní tým udržel šanci na druhé místo ve skupině, poprvé se trefil Hložek

Čtyřnásobní mistři světa oplatili svému soupeři březnovou porážku z domácího hřiště 1:2. Šlo tehdy o poslední kvalifikační zápas kouče Joachima Löwa, jehož po Euru vystřídal na lavičce právě Flick. Němci pod jeho vedením dosud vyhráli všech pět zápasů se skóre 18:1.

Na světovém šampionátu budou chtít němečtí fotbalisté napravit čtyři roky starý neúspěch, kdy ani nepostoupili ze základní skupiny. Jistou účast má vedle nich zatím jen Katar, který turnaj pořádá.

Severní Makedonie - Německo 0:4 (0:0)

Branky: 70. a 74. Werner, 50. Havertz, 84. Musiala.

bac, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít