Jen osobně a s občankou. Fotbalová asociace změnila prodej vstupenek na zápas s Kosovem

Fotbalová asociace České republiky změnila podmínky prodeje vstupenek na kvalifikační zápas o postup na mistrovství Evropy s Kosovem. Kvůli bezpečnosti zrušila prodej online. Lístky si tak čeští fanoušci mohou zakoupit po předložení platného dokladu totožnosti. Asociace o tom informovala na svém webu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

3) Česko - Černá Hora 3:0. Tři dny po vítěství nad Bulharskem zvládli Češi i další domácí zápas, když v Olomouci porazili Černou Horu. Po tragickém zápasu v Anglii se zdálo, že reprezentace dvěma vítězstvími po kvalitních výkonech nabrala solidní formu. | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Kvůli projevům rasismu bulharských fanoušků, kterého se dopustili během domácího utkání s Anglií, se vedení českého fotbalu rozhodlo k poměrně zásadní změně.

Policie v Bulharsku zatkla šest fotbalových fanoušků. Při zápase s Anglií na stadionu hajlovali

Číst článek

„Na základě poznatků nejen v rámci České republiky byl vyhodnocen listopadový zápas s Kosovem jako vysoce rizikový a zajištění bezpečnosti je nyní v tomto smyslu samozřejmě naší prioritou. Je zde navíc souvislost i s událostmi, ke kterým došlo v Bulharsku během utkání domácího týmu proti Anglii. Ze strany UEFA jasně zaznělo, že projevy jakéhokoliv rasového nebo politického podtextu k fotbalu nepatří a nebudou tolerovány. UEFA je připravena sáhnout k exemplárním trestům,“ vysvětlil předseda asociace Martin Malík důvod zrušení online prodeje vstupenek na zápas s Kosovem.

Ke vstupenkám se dostanou na základě předložení platného dokladu totožnosti pouze čeští fanoušci, a to přímo na pokladnách Doosan Areny v Plzni. Prodej začne 23. října 2019 a na občanský průkaz si bude moci jeden fanoušek koupit maximálně čtyři lístky.

18:56 – 16. 10. 2019

7

Zápas se uskuteční 14. listopadu od 20.45 v plzeňské Doosan Areně a fanoušci si budou moci - po předožení občanského průkazu - zakoupit maximálně čtyři vstupenky, a to od 23. října.

Policie v Bulharsku zatkla po pondělním zápase s Anglií šest fanoušků, kteří se během utkání dopustili projevů rasismu včetně nacistických pozdravů.

„Chtěl bych požádat všechny české fanoušky, aby se zdrželi ve spojitosti s Kosovem jakýchkoliv, zejména politických, narážek, projevů a gest, ať už ve formě slovní nebo v písemné či grafické formě na transparentech nebo nápisech na oblečení. Jsem přesvědčen, že to poslední, co by kdokoliv chtěl, je bodový postih vůči českému národnímu týmu, který by v konečném důsledku mohl znamenat třeba i nepostup na EURO 2020,“ dodal Malík.

Kosovští fanoušci seženou lístky pouze přes tamní asociaci. Do sektoru hostů mají k dispozici 627 vstupenek. Podle regulí UEFA jim navíc náleží 300 vstupenek první kategorie.

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme