'Fanoušci se mohou stavit před nebo po zápase.' Fotbalové Las Vegas sponzoruje prodejce marihuany

Fotbalový klub Las Vegas Lights sice vznikl teprve nedávno a přihlásil se do druhé nejvyšší soutěže, ale netají se ambicemi dostat se rychle do první ligy MLS. Vedení klubu k tomu ale potřebuje mimo jiné hodně peněz, a proto shánělo silné sponzory. Jako první sportovní tým v severoamerických profesionálních ligách se domluvil na spolupráci také s firmou legálně obchodující s marihuanou.

Las Vegas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Las Vegas Light budou hrát na stadionu pojmenovaném po prodejci marihuany | Foto: Las Vegas Lights | Zdroj: www.facebook.com/LVLightsFC

Video poutající na internetu na uzavření dohody mezi profesionálním fotbalovým klubem Las Vegas Lights a lokální firmou Nuwu Cannabis překvapilo nejednoho fanouška, ale vtip to rozhodně není.

Marihuanová velmoc Kalifornie. Od Nového roku povolila rekreační kouření

Číst článek

„Myslím, že je potřeba téma legalizace marihuany ještě více dostat mezi lidi. Nuwu provozuje 100% legální obchod kompletně regulovaný a podléhající daním. Při vyjednávání o smlouvě jsme neměli žádné předsudky. Je to rychle se rozvíjející firma jako my a otvírá nám nové ekonomické možnosti,“ vysvětluje majitel Lights Brett Lashbrook.

Prodejna Nuwu Cannabis (výdejna léčebné marihuany na předpis, pozn. red) se nachází v centru Las Vegas nedaleko stadionu Cashman Field, který byl pro potřeby fotbalu předělán z baseballového, a Lashbrook si od spolupráce slibuje víc než jen pomoc na sportovním poli.

Společný cíl: rozvoj města

„Jejich obchod je dva bloky od našeho hřiště a máme společný cíl - chceme, aby se centrum města rozvíjelo,“ dodává šéf klubu.

„Tohle spojení dává smysl. Spousta našich zákazníků jsou fanoušci klubu. Mohou se tu tak stavit před nebo po zápase,“ říká mluvčí Nuwu Cannabis Jen McClaningová.

Marihuana obsahující psychotropní látky se může v Nevadě užívat legálně k léčebným účelům od července loňského roku, ale cigarety z ní smí lidé kouřit pouze doma. Toho, že by jí ale teď začali užívat třeba i fotbalisté Lights, se vedení klubu nebojí.

„Naši hráči jsou profesionální sportovci a jsem přesvědčen, že dělají a nadále budou dělat správná rozhodnutí, jak zacházet se svým tělem,“ přemýšlí Brett Lashbrook

Jeho klub Las Vegas Lights by měl zanedlouho nastupovat k domácím zápasů na Nuwu Stadium, tedy fotbalovém stadionu nesoucí název první firmy obchodující s marihuanou sponzorující profesionální sportovní klub v Severní Americe.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme