Fotbalisté Slavie šesti góly deklasovali Opavu. Olomouc si na svém hřišti poradila s Karvinou

Fotbalisté pražské Slavie v 8. kole první ligy zvítězili v Opavě vysoko 6:0. Dva góly červenobílých dal Jan Kuchta. Olomouc zvítězila nad Karvinou jasně 3:0. Hanáci neprohráli šest kol po sobě a v neúplné tabulce se posunuli na třetí místo. Teplice prohrály třetí zápas po sobě, tentokrát na hřišti Bohemians 0:2. Mladá Boleslav si doma poradila s nováčkem soutěže Pardubicemi 4:1.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání Opava - Slavia Praha

Fotbalisté Sigmy Olomouc | Foto: Vladimír Pryček | Zdroj: ČTK

V úvodu utkání Opava - Slavia jako první zahrozili domácí, v jejichž základní sestavě se objevila i čerstvá posila francouzský záložník Tiéhi. Na opačné straně skvěle zasáhl gólman Fendrich poté, co vytáhl Traorého střelu nad břevno.

Fotbalová liga se po reprezentační pauze vrátila v podještědském derby, Jablonec vyhrál v Liberci 3:1

Pak se opět připomněli Slezané, jenže Dordičův technický obstřel skončil těsně vedle pravé tyče. Po půlhodině hry udeřili slávisté. Po rohovém kopu Zima hlavou prodloužil míč ke Kúdelovi, jenž zblízka dotlačil balon do sítě.

Zkraje druhé půle přidali Pražané druhý gól. Masopust chytrou zpětnou přihrávkou předal míč Kuchtovi, jenž v 53. minutě zvýšil na 2:0 a připsal si první ligový gól ve slávistických barvách.

O pět minut později Sima poslal balon do vápna, Stanciuovo zakončení postrádalo razanci, ale Kuchta pohotově dopravil míč do sítě. Potřetí v ligové kariéře skóroval v jednom utkání dvakrát.

Pražský celek měl utkání pevně pod kontrolou. Aktivní Sima pak obešel Žídka i Fendricha a trefil tyč, ale odražený míč napálil v 71. minutě do sítě střídající Bořil.

Opavští kontrovali ojedinělou akcí, na jejímž konci byl střídající Harazim, ale jeho pokus zastavil Kolář. Na opačné straně 10 minut před koncem utekl Sima a po přízemní střele na zadní tyč zaznamenal první ligový gól v kariéře.

Pražané nakonec vyrovnali srpnovou výhru z prvního kola v Českých Budějovicích. V 88. minutě se po Holešově přihrávce z malého vápna prosadil střídající Musa.

Slavia v lize neprohrála už 20 utkání po sobě a počtvrté za sebou v nejvyšší soutěži neinkasovala. Naopak Opava nebodovala ve třech z posledních čtyř kol.

Olomouc doma nezaváhala

Sigma do zápasu vstoupila velmi dobře a už v první minutě zakončoval sám ve vápně Nešpor do připraveného brankáře Neumana. Ten si však o tři minuty později vybral slabší chvilku, když si do sítě srazil centr Falty z rohového kopu a daroval domácím vedení.

Češi pomohli Brémám k překvapivé remíze na Bayernu. Haaland dal při výhře Dortmundu čtyři góly

V 10. minutě předvedla povedenou akci také Karviná. Bartošák nachystal míč do vápna Ostrákovi, který mířil dobře pod břevno. Mandous však vytáhl balon na roh. Za další tři minuty po špatném odkopu Neumana zakončoval z voleje Nešpor těsně vedle pravé tyče.

Poté se tempo zápasu zklidnilo a hrálo se vyrovnaně. Další šance přišla až ve 43. minutě, kdy dostal míč na levé straně hostující Bartošák, ale tvrdou ranou na přední tyč Mandouse nezaskočil.

V úvodu druhé půle měla mírnou převahu Karviná. V 63. minutě vystřelil ve vápně Qose, Mandous však pokus mířící do středu branky pokryl. Poradil si i s následným Bartošákovým volejem.

Olomouc vzápětí udeřila ze své první šance po změně stran. Propadnutý míč si v 71. minutě uvnitř vápna našel Hála a střelou mezi nohama propálil brankáře Neumana.

Karviná mohla na obdrženou branku zareagovat hned o minutu později, ale Papadopulos v podobné pozici Mandouse nepřekonal. Sigmě poté v 78. minutě vyšel rychlý protiútok a Nešpor dokázal zakončit svůj samostatný únik od půlící čáry střelou podél Neumana. Stylově tak oslavil 150. ligový start. V závěru mohl snížit střídající Papadopulos, ale Mandous čisté konto udržel.

8. kolo první fotbalové ligy:

SFC Opava - Slavia Praha 0:6 (0:1)
Branky: 53. a 58. Kuchta, 34. Kúdela, 71. Bořil, 80. Sima, 88. Musa. Rozhodčí: Ginzel - Bureš, Dohnálek - Adámková (video). ŽK: Tiéhi, Hrabina - Sima. Bez diváků.

Sigma Olomouc - MFK Karviná 3:0 (1:0)
Branky: 4. vlastní Neuman, 71. Hála, 78. Nešpor. Rozhodčí: Marek - Dobrovolný, Matoušek - Zelinka (video). ŽK: Hanousek, Santos (oba Karviná). Bez diváků.

FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 4:1 (3:0)
Branky: 20. Tatajev, 24. Budínský, 45. Túlio, 75. Drchal - 80. Huf. Rozhodčí: Machálek - Blažej, Hrabovský. Bez karet. Bez diváků.

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 2:0 (1:0)
Branky: 13. Hronek, 49. Pulkrab z pen. Rozhodčí: Berka - Vlček, Poživil - Ardeleanu (video). ŽK: Kučera, Vukadinovič, Řezníček, Žitný (všichni Teplice). Bez diváků.