Beauguel zařídil Plzni výhru nad Zlínem. Teplicím nepomohla změna trenéra ani trefa navrátilce Rezka

Útočník Jean-David Beauguel zařídil Plzni dvěma góly vítězství 2:1 nad Zlínem, Viktoria zůstává v čele soutěže. Slovácko přestřílelo v 10. kole fotbalové ligy 3:2 Teplice a po třetí výhře v řadě je na třetí příčce neúplné tabulky. Bohemians zvítězili nad Olomoucí 2:0. Klokani rozhodli už v úvodním dějství, kdy se mezi 23. a 25. minutou trefili Daniel Köstl a Jan Chramosta. České Budějovice si doma poradily 3:1 s Pardubicemi.

Praha (Aktualizováno: 21:06 2. 10. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jean-David Beauguel z Plzně střílí gól z penalty

Jean-David Beauguel z Plzně střílí gól z penalty | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Domácí Plzeň začala výborně a v šesté minutě se dostala do vedení. Kopicův centr Simerský v šestnáctce zastavil rukou a nařízený pokutový kop proměnil Beauguel. Devětadvacetiletý rodák ze Štrasburku si pátý ligový gól v sezoně připsal proti bývalému týmu.

Vedení Karviné udělilo fotbalistům a trenérovi pokutu, důvodem jsou špatné výkony a poslední místo

Zlínští ale vyrovnali už v 15. minutě. Čanturišvili z přímého kopu našel volného Vraštila, který umístěnou hlavičkou překonal Staňka. Plzeňský gólman o chvíli později vyrazil Poznarovu ránu.

Na druhé straně v ideální pozici selhal Kopic a zblízka zamířil vedle branky s ligovým debutantem Šiškou. Viktoria se však ve zbytku úvodního poločasu herně trápila a do další větší šance se nedostala.

Dvě minuty po změně stran Šiška poprvé výrazně podržel Zlín, když zblízka vychytal Buchu. Jinak domácí dlouho nedokázali nejhorší obranu soutěže ničím překvapit, natož ji dostat pod souvislejší tlak.

Až v 84. minutě střídající Janošek nacentroval do pokutového území a volný Beauguel hlavou vrátil Plzni vedení. Šestou ligovou trefou v ročníku dotáhl čelo tabulky střelců.

Viktoria porazila Zlín v sedmém z posledních devíti vzájemných ligových duelů a doma nad Ševci zvítězila popáté za sebou.

Jarošík začal porážkou

Trenérskou premiéru v nejvyšší soutěži si na lavičce Teplic odbyl Jiří Jarošík, který v úterý nahradil odvolaného Radima Kučeru. Navzdory tomu Severočeši nevyhráli šestý ligový zápas po sobě a zůstali na předposlední 15. pozici.

Pět a půl roku, čtrnáct zápasů. Slavia jede na Letnou s historickou sérií neporazitelnosti v derby

Jarošík udělal v sestavě oproti předchozímu zápasu jen jednu změnu, ale hodně překvapivou. Do základu nasadil devětatřicetiletého Rezka, který se v létě vrátil z Příbrami do Teplic, kde působí jako asistent trenéra u dorostu a hraje za B-tým v ČFL.

Nečekaný tah se vyplatil. Teplice přežily ve třetí minutě velkou šanci Petržely a následný drtivý tlak a udeřily z prvního brejku. Laňkův centr zprava propadl až k volnému Rezkovi, který neměl problém dát svůj 49. ligový gól.

Slovácko nečekaný vývoj zaskočil. Dlouho marně hledalo cestu do šestnáctky soupeře, sražená střela Petržely se neujala. Vyrovnání přišlo ve 40. minutě po hlavičce Reinberka, který si nikým nehlídán naskočil na zadní tyči na Kalabiškův centr.

Domácí gól probudil a krátce po přestávce přidali druhý. Na konci krásné kombinace po levé straně byl Jurečka, který zblízka prostřelil Čtvrtečku a zaznamenal svůj pátý gól v ligové sezoně. Mezi nejlepšími střelci mu patří sdílená druhá příčka.

Slovácko svůj tlak ještě vystupňovalo, blízko třetí trefě byl opět Jurečka a také Holzer. Roli střelce na sebe vzal znovu Reinberk, jenž táhlou střelou z 25 metrů potřetí rozvlnil síť za Čtvrtečkou.

Naději hostů vykřesal v 73. minutě Kodad, který zužitkoval rychlý brejk. V závěru utkání ale měli více sil domácí hráči a své vítězství si i přes snahu Severočechů uhlídali.Tým z Uherského Hradiště doma naplno bodoval i v pátém duelu ligové sezony.

10. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Fastav Zlín 2:1 (1:1)
Branky: 6. z pen. a 84. Beauguel - 15. Vraštil. Rozhodčí: Franěk - Caletka, Lakomý - Štěrba (video). ŽK: Kalvach - Conde. Diváci: 6121.

1. FC Slovácko - FK Teplice 3:2 (1:1)
Branky: 40. a 61. Reinberk, 52. Jurečka - 15. Rezek, 73. Kodad. Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Arnošt - Adam (video). ŽK: Reinberk, Kadlec, Tomič, Navrátil - Moulis, Mazuch, Krunert. Diváci: 3520.

Bohemians Praha 1905 - Sigma Olomouc 2:0 (2:0)
Branky: 23. Köstl, 25. Chramosta. Rozhodčí: Sziksay - Váňa, Hurych - Kocourek (video). ŽK: Köstl, Bederka, Vondra, Keita - Poulolo. Diváci: 3553.

Dynamo České Budějovice - FK Pardubice 3:1 (2:1)
Branky: 26. Van Buren, 42. Hora, 53. Bassey - 21. Šejvl. Rozhodčí: Julínek - Hrabovský, Pochylý - Ondráš (video). ŽK: Jeřábek, Čelůstka, Solil (všichni Pardubice). Diváci: 1898.