Není Genk jako Gent. Fanoušci Liverpoolu jeli fandit do Belgie, ale spletli si města

Zeměpisný omyl zavedl fanoušky Liverpoolu na úplně jiné místo, než původně plánovali. Dvojice příznivců anglického velkoklubu si spletla belgická města Genk a Gent. Jejich komický příběh by ale ve čtvrtek večer mohl mít šťastný konec.

Liverpool Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci anglického Liverpoolu | Zdroj: Profimedia

Získat drahé vstupenky, domluvit se s kamarádem a vyrazit na slavnou Ligu mistrů. I tak může vypadat splněný sen některé části mužské populace. Dvojici anglických fanoušků se podařil z části naplnit, ale jejich zeměpisné znalosti byly nakonec proti.

Fotbalisty Liverpoolu čekal zápas ve skupině Ligy mistrů na půdě belgického Genku a příznivci Reds vyrazili do Belgie také. Jenže ne do Genku, ale do Gentu. Omyl to byl dost zásadní, protože obě města od sebe dělí přibližně 150 kilometrů.

Natěšení fanoušci svoji chybu zjistili až před stadionem, kde se dozvěděli, že fotbal se tam sice hrát bude, ale až ve čtvrtek a navíc proti německému Wolfsburgu a v Evropské lize.

Nezbyla jim tedy jiná možnost než své fotbalové modly sledovat na televizní obrazovce v místní restauraci. Shodou okolností se o jejich úsměvném příběhu dozvědělo vedení KAA Gent a na svůj twitter umístilo vzkaz s nabídkou, že mohou přijít sledovat jejich zápas:

„Pokud někdo zná nebo má kontakt na tyhle dva, vyřiďte jim, že je zveme na náš čtvrteční zápas proti Wolfsburgu.“

🇧🇪Als iemand deze twee kent of hun gegevens heeft, zeg hen dat ze vanavond welkom zijn in de Ghelamco Arena voor #GntWol!

🇬🇧 If anybody knows these two or has their contact details, tell ‘em they’re invited for our game against @VfL Wolfsburg tonight.

m.hln.be/in-de-buurt/ge…

08:28 – 24. 10. 2019

247 1104

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme