Fotbalisté Lipska zvítězili v Lize mistrů na hřišti Šachtaru a jsou v osmifinále, Real rozstřílel Celtic 5:1

Fotbalisté Lipska zvítězili v závěrečném 6. kole skupiny Ligy mistrů na hřišti Šachtaru Doněck 4:0 a na jeho úkor postoupili do osmifinále. Skupinu F ovládl obhájce trofeje Real Madrid, který rozstřílel Celtic Glasgow 5:1.

Praha (Aktualizováno: 23:05 2. 11. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Lipska se radují z gólu do sítě Šachtaru Doněck

Fotbalisté Lipska se radují z gólu do sítě Šachtaru Doněck | Zdroj: Reuters

Šachtar musel ve Varšavě, kde kvůli válce na Ukrajině hraje domácí pohárové zápasy, Lipsko porazit, aby si vybojoval start mezi 16 nejlepšími celky „milionářské“ soutěže. Na výhru 4:1 z Německa však nenavázal.

176 hraček jako symbol zabitých dětí. Fotbalisté Šachtaru hrají charitativní zápasy za oběti války

Už v 10. minutě poslal hosty do vedení Nkunku. Po změně stran postupně navýšili náskok Silva a Szoboszlai, vlastní gól si dal Bondar. „Rudí býci“ si potřetí v historii zajistili start v osmifinále Ligy mistrů. Šachtar čeká vyřazovací část Evropské ligy.

Real rozstřílel Celtic

Real v souboji dvou úřadujících ligových šampionů vedl po 21 minutách už 2:0. Oba góly padly z penalt. První proměnil Modrič, druhou Rodrygo.

Ve druhé půli se mezi střelce zapsali Asensio, Vinícius Júnior a Valverde, debakl Celtiku zmírnil Jota. Skotský celek skončil ve skupině poslední se dvěma body.

Poslední osmifinalista Ligy mistrů vzejde ze vzájemného souboje mezi AC Milán - Salcburk. Ten je spolu s dalšími pěti zápasy na programu od 21.00.