Plzeň udolala Brno, trefil se jubilant Beauguel. Jablonec je po výhře v Opavě znovu čtvrtý

Fotbalisté Plzně vyhráli ve 21. kole první ligy v Brně 1:0. Jedinou branku dal v 68. minutě ve svém 150. utkání v české nejvyšší soutěži Jean-David Beauguel. Jablonec zvítězil v Opavě 1:0. Vyrovnaný duel rozhodl v 51. minutě Martin Doležal. Baník Ostrava vyrovnal na 1:1 doma s Teplicemi až v závěru díky penaltě Patrizia Stronatiho. Bohemians na svém hřišti hráli rovněž 1:1 s Českými Budějovicemi.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Filip Kaša z Plzně a Jan Hladík z Brna

Zleva Filip Kaša z Plzně a Jan Hladík z Brna | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

Zbrojovka nastoupila bez zkušené stoperské dvojice Pernica, Dreksa a pevnost své obrany jistila hlubokým defenzivním blokem. Za Viktorii nastoupil do svého 400. ligovému zápasu Limberský.

Osmifinále poháru mezi Spartou a Baníkem bylo odloženo, letenští nenastoupí ani v lize

Plzeň si od prvních minut vytvořila územní převahu a získala řadu rohových kopů. Nejblíže k vedoucímu gólu měl v úvodu po centru Kayamby Beauguel, ale jeho skluz zlikvidoval dobře postavený brankář Šustr. Ve 23. minutě po rychlé akci vypálil technicky Falta a těsně minul.

Brno se do ofenzivy dostávalo sporadicky, ale mělo i gólovou šanci. Zblokovanou střelu Hladíka poslal dezorientovaný Brabec na vlastní branku, ale Staněk vytáhl míč nad břevno. Tlak Plzně sílil před pauzou. Po střelách Buchy a Havla měl nejslibnější pozici Šulc, ale mířil těsně mimo.

I po přestávce pokračovala Plzeň v dobývání brněnské defenzivy. Zbrojovka se snažila hrozit z brejků, v 60. minutě jeden z nich pokazil nepřesnou finální přihrávkou Přichystal.

Když se Brno vymanilo z největšího plzeňského sevření, paradoxně inkasovalo. Na hranici pokutového území se uvolnil Beauguel a ránou pod břevno otevřel při svém jubilejním zápase skóre.

Vzápětí mohl vedení Západočechů navýšit Bucha, ale pálil vysoko nad. Brno otevřelo hru a nedaleko vyrovnání bylo po hlavičce Šurala, který ovšem mířil jen do náruče Staňka. Plzeňskou výhru mohl pojistit střídající Ondrášek, proti němuž se zaskvěl Šustr. Brněnského gólmana nepřekonal ani Ba Loua.

Viktoria už tři body udržela a v lize porazila Brno posedmé za sebou. Venku v této sezoně nejvyšší soutěže zvítězila teprve potřetí, ale zároveň podruhé z posledních tří duelů. Brno neskórovalo už 334 minut.

Jablonec se vrátil na čtvrté místo

Jak Jablonci, tak Opavě se do zahajovací jedenáctky vrátili kapitáni. V domácí sestavě nechyběl uzdravený Žídek, v hostující pak Hübschman. Opavští začali aktivně. Byl to právě kapitán Žídek, který se v úvodu dostal do zakončení, ale jablonecký gólman Hanuš míč po jeho střele chytil.

Libereckou kanonádu řídili netradiční střelci, o výhře nad Pardubicemi rozhodli Sadílek a Karafiát

V 18. minutě po standardce Nešického číhali na zadní tyč Žídek s Březinou, ani jeden z nich ovšem na balon nedosáhl. V závěru vyrovnané první půle zahrozili i hosté. Hübschman nezakončoval z jednoduché pozice, ale balon po jeho střele skončil jen těsně nad břevnem.

Krátce po změně stran mohli otevřít skóre domácí. K odraženému míči se dostal záložník Hellebrand, ovšem jeho prudkou ránu zblokovala jablonecká obrana.

Za chvíli udeřili na druhé straně Severočeši. V 51. minutě Podaný našel přesným centrem Doležala, kterému nechal spoustu prostoru Žídek, a jablonecký útočník hlavičkoval přesně k tyči. Připsal si první gól v jarní části sezony.

Opavští krátce nato mohli srovnat. Míč po ráně od Smoly dorazil do prázdné brány střídající Dedič, jenže byl v ofsajdu a gól tak neplatil. Na druhé straně Fendrich zlikvidoval ránu Pleštila z ostrého úhlu.

Slezanům zřejmě nebylo souzeno skórovat. Po centru Kanii se v 73. minutě ke gólové hlavičce probil Smola, míč ještě před brankovou čárou dorazil do sítě Nešický, jenže z ofsajdové pozice. Jablonečtí už těsný náskok. Opava doma v lize popáté za sebou neskórovala.

21. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Branka: 68. Beauguel. Rozhodčí: Orel - Kříž, Vaňkát - Franěk (video). ŽK: Záhumenský - Čermák. Bez diváků.

SFC Opava - FK Jablonec 0:1 (0:0)
Branka: 51. Doležal. Rozhodčí: Machálek - Horák, Lakomý - Marek (video). ŽK: Tiéhi, Didiba - Podaný, Krob. Bez diváků.

Baník Ostrava - FK Teplice 1:1 (0:0)
Branky: 87. Stronati z pen. - 69. Moulis. Rozhodčí: Ginzel - Flimmel, Dohnálek - Petřík (video). ŽK: T. Kučera, Mazuch, Fortelný, Moulis (všichni Teplice). Bez diváků.

Bohemians Praha 1905 - Dynamo České Budějovice 1:1 (0:0)
Branky: 72. Bartek - 79. Čolič z pen. Rozhodčí: Hocek - Paták, Hrabovský - Hrubeš (video). ŽK: Bartek, Jindřišek - Havel. Bez diváků.