Fotbalistům Mladé Boleslavi Ewertonův hattrick nestačil, Slovácku doma podlehli 3:5

Fotbalisté Slovácka přestříleli v 9. kole první ligy Mladou Boleslav na jejím hřišti 5:3 a upevnili si páté místo v tabulce. Za hosty vstřelil dvě branky Václav Jurečka, po jedné trefě přidali Michal Kohút, Jan Kalabiška a Milan Petržela. Středočechům nestačil ani hattrick Brazilce Ewertona.

Mladá Boleslav (Aktualizováno: 19:50 26. 9. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Slovácka se radují z gólu

Fotbalisté Slovácka se radují z gólu | Zdroj: Profimedia

Tým z Uherského Hradiště zvítězil ve třetím z posledních čtyř ligových utkání, Boleslav je naopak po třetí prohře z posledních čtyř kol dvanáctá. Více gólů než v tomto duelu padlo v samostatné historii nejvyšší soutěže jen v devíti zápasech.

Fotbalisté Sparty si spravili chuť ve Zlíně, soupeři dali pět gólů. Na první Plzeň ztrácejí čtyři body

Slovácko vstoupilo do utkání odvážně a už v deváté minutě si naskočil na Kalabiškův centr Jurečka, jeho hlavička však letěla těsně vedle. Středočeši odpověděli o chvíli později, kdy nejprve Douděrův náběh zneškodnil gólman Nguyen a následná hlavička Škody mířila nad.

Hosté poprvé udeřili v 17. minutě. Po povedené týmové souhře našel centrující Reinberk před brankou Kohúta a ten otevřel stav zápasu.

Pro domácí bylo o šest minut později ještě hůř. Jurásek odvrátil centr z levé strany jen k nabíhajícímu Jurečkovi a hostující útočník zajistil Slovácku dvoubrankový náskok. Zaskočenou boleslavskou obranu navíc v 26. minutě překonal po rohovém kopu i Kalabiška, jehož hlavička se na cestě do sítě odrazila ještě od tyče.

Domácí kouč Jarolím, který v minulosti trénoval také Slovácko, reagoval na nepříznivý vývoj dvojnásobným střídáním a v závěru první půle se jeho tým dočkal snížení. Po rychlém přechodu do útoku přihrál Škoda před odkrytou branku Ewertonovi a brazilský útočník svou první brankou v sezoně dal Středočechům naději.

Mladoboleslavští se po přestávce vrhli do útoku, ale jak Douděra v 51. minutě, tak ani chvíli nato střílející Fila míč do Nguyenovy branky nedopravili. Hosté čekali především rychlé brejky a v 58. minutě udeřili počtvrté. Kohútovu přihrávku zužitkoval opět Jurečka, a přestože rozhodčí jeho branku neuznal kvůli možnému ofsajdu, po konzultaci s videorozhodčím svůj verdikt přehodnotil. Útočník Slovácka se trefil počtvrté v ligové sezoně.

Po hodině hry navíc další brejk do otevřené obrany zužitkoval i hostující Petržela a zhruba dvě desítky fanoušků Slovácka začalo na boleslavském stadionu skandovat: „Dejte jim deset.“

Domácí přeci jen v závěru hrozivé skóre korigovali zásluhou Ewertona. Čtyřiadvacetiletý Brazilec nejprve v 73. minutě uspěl technickým obstřelem a tři minuty před koncem dokonal po podobné akci hattrick. Branku hostujícího Hoffmana pak v nastaveném čase rozhodčí neuznali pro ofsajd.

Boleslav vstřelila sice podruhé za sebou na svém hřišti tři branky, inkasovala však zde z posledních dvou zápasů osmkrát. Slovácko vyhrálo v Boleslavi podruhé za sebou.

9. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 3:5 (1:3)
Branky: 45.+2, 73. a 87. Ewerton - 23. a 57, Jurečka, 17. Kohút, 26. Kalabiška, 61. Petržela. Rozhodčí: Julínek - Kotík, Lakomý - Ondráš (video). ŽK: Matějovský, Karafiát, Fila, Suchý (všichni M. Boleslav). Diváci: 2223.

FK Teplice - Sigma Olomouc 0:0
Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Vodrážka. ŽK: Fortelný, Laňka - González, Breite. . Diváci: 2120

FK Jablonec - Slovan Liberec 0:1 (0:1)
Branka: 37. Tupta. Rozhodčí: Hrubeš - Antoníček, Dobrovolný - Adam (video). ŽK: Krob, Čvančara - Havelka, Mikula, Tiéhi, Kozel (trenér). Diváci: 3811.