Stávající předseda Ligové fotbalové asociace Svoboda obhájil na ligovém grémiu svůj post

Ligovou fotbalovou asociaci, která v Česku řídí první a druhou ligu, povede další čtyři roky Dušan Svoboda. Stávající předseda obhájil svůj post, při úterní volbě na ligovém grémiu profesionálních klubů v Praze neměl protikandidáta. Novinářům to řekl mluvčí Ligové fotbalové asociace Štěpán Hanuš.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda

Předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda | Foto: Martin Sekanina / CNC | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Svoboda je v čele Ligové fotbalové asociace od jejího vzniku. Pětačtyřicetiletého funkcionáře nominovala Sparta Praha, v které je místopředsedou představenstva. Svoboda byl průkopníkem samostatnosti ligy a později prosadil nový herní model s nadstavbou, který měl premiéru v minulé sezoně.

Fotbal v Česku začne 23. května. Prvním zápasem bude utkání mezi Teplicemi a Libercem

Číst článek

Po čtyřech letech v roli šéfa Ligové fotbalové asociace mu stejně jako dalším čtyřem ze sedmi členů ligového výboru vypršel mandát. Znovu zvoleni byli v úterý i oba místopředsedové za první a druhou ligu Adolf Šádek z Plzně a Petr Heidenreich z Ústí nad Labem, kteří rovněž neměli protikandidáta.

Svobodu opakovaně kritizovala rivalská Slavia a především předseda představenstva úřadujícího mistra Jaroslav Tvrdík. Šéfovi ligy vyčítá, že nezvládl komunikaci při koronavirové krizi a že je zároveň ve vedení Sparty. Protikandidáta ale Slavia nepostavila.

Volby se uskutečnily na ligovém grémiu v pražské hale O2 universum, kde zástupci klubů rozhodli o pokračování sezony první a druhé ligy, kterou přerušila pandemie nového koronaviru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme