Fotbal v Česku začne 23. května. Prvním zápasem bude utkání mezi Teplicemi a Libercem

První a druhá fotbalová liga, které před polovinou března přerušila pandemie nového koronaviru, se znovu rozběhnou. Profesionální kluby v úterý na ligovém grémiu v Praze odsouhlasily prodloužení sezony přes 30. června, kdy za běžných okolností oficiálně končí ročník. Nejvyšší soutěž po koronavirové pauze začne v sobotu 23. května dohrávkou 23. kola mezi Teplicemi a Libercem. Zápasy se budou hrát bez diváků.

Praha (Aktualizováno: 18:44 12. 5. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda přichází na ligové grémium | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

V pražské hale O2 universum, kde se za přísných hygienických opatření jednání grémia konalo, hlasovali zástupci týmů první i druhé ligy zvlášť. V nejvyšší soutěži se vyslovilo pro dohrání 13 z 16 celků, zdržely se Karviná, Zlín a Opava. V druhé nejvyšší soutěži hlasovalo pro pokračování 15 z 16 účastníků, proti byl Sokolov. Kluby se vyslovily pro dokončení soutěží v kompletní podobě, v případě první ligy tedy i s nadstavbou.

Sparta vrací úder Tvrdíkovi. ‚Byl dlouho v politice,‘ reaguje Čupr a přidal stanovisko klubu z Letné

Číst článek

Ligový výbor Ligové fotbalové asociace už na konci dubna po uvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru schválil restart sezony bez diváků od 25. května. Jelikož by se ale ročník nestihl dohrát do 30. června, muselo jeho prodloužení odsouhlasit grémium, tedy jednání všech 32 profesionálních klubů.

Grémium zároveň schválilo změnu termínové listiny, kterou předložil výbor Ligové fotbalové asociace. První liga by se měla dohrát do 15. července, baráž o nejvyšší soutěž pak do 18. července. V případě problémů, například pozitivního testu hráče, by bylo možné ročník prodloužit až do 2. srpna. O tom by ale kluby ještě musely jednat.

Zápas první ligy se naposledy hrál 9. března. Tabulku po nekompletních 24 kolech vede obhájce titulu Slavia Praha o osm bodů před Plzní. Zbývá odehrát šest kol základní části, nadstavbu, která je pro většinu týmů pětikolová, a baráž o nejvyšší soutěž. Dohrávat se bude ještě semifinále a finále domácího poháru. Naopak amatérské soutěže od třetí ligy níže, které řídí Fotbalová asociace ČR, už byly předčasně ukončeny.

Jedna z prvních

Česká liga se po koronavirové pauze znovu rozběhne jako jedna z prvních na světě. Nejrychleji restartují profesionální soutěže v Německu, kde se začne hrát už tuto sobotu. Liga se bude v Česku hrát stejně jako v dalších zemích bez diváků a za specifických hygienických opatření. Zatím není znám přesný počet osob, který bude moci být při zápasech na stadionu.

Opavští na webu uvedli, že se zdrželi hlasování proto, aby nebránili dohrání sezony. „Probírali jsme to zleva, zprava. Dohrání soutěže v daných podmínkách je významným zásahem do našeho rozpočtu, ekonomický a zdravotní aspekt je pro nás nezanedbatelný, zároveň ale samozřejmě chceme, aby se fotbal hrál a rozhodlo se na hřišti,“ řekl ředitel klubu Jaroslav Rovňan.

„Situace není černobílá a mrzí nás, že jsme byli postaveni před situaci 'buď, anebo', ale nedá se nic dělat. Rozhodnutí většiny klubů respektujeme a těšíme se na ligu, byť nám bude chybět podpora fanoušků,“ dodal.

Ligové grémium dnes dalo souhlas se znovuzahájením obou soutěží 👍 Restart proběhne v sobotu 23. 5. dohrávkou @FK Teplice 🆚 @FC Slovan Liberec 📅

ℹ️ Upřesněné termíny utkání zveřejní LFA v nejbližších dnech.

17:45 – 12. 05. 2020

20 83

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme