EURO 2020

Česko 0:0 Anglie

Exšéf Evropské fotbalové asociace Platini plánuje po skončení trestu návrat k fotbalu a knihu

V říjnu skončí bývalému předsedovi Evropské fotbalové asociace Michelovi Platinimu čtyřletý trest. V roce 2015 mu etická komise zakázala činnost ve fotbale. Platini tak přišel o možnost kandidovat na šéfa Mezinárodní fotbalové federace FIFA. Čtyřiašedesátiletý Francouz se ale chce do fotbalového světa vrátit a plánuje napsat knihu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý předseda Evropské fotbalové asociace Michel Platini | Foto: Jesper Zerman | Zdroj: Reuters

„Je mi 64. Posledních 50 let jsem obětoval fotbalu, teď jsem měl čtyři roky prázdniny. Byly to vynucené prázdniny, ale i tak to nebylo špatné. Setkal jsem se s přáteli, užil si čas s rodinou. Já se ale vrátím. Nevím ještě jak a kam, ale nesmířím se se suspendací, nemůžu to takhle nechat,“ prohlásil v rozhovoru pro RTS Radio bývalý předseda Evropské fotbalové asociace Michel Platini.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michel Platini se plánuje vrátit do fotbalového světa a napsat knihu

Před čtyřmi chtěl kandidovat na šéfa Mezinárodní fotbalové federace FIFA, jenže místo toho skončil úplně bez fotbalu. „Hodně jsem trpěl a moje rodina ještě víc. Bylo to těžké, protože jsem nevěděl, co se děje. Jednali se mnou jako s podvodníkem, korupčníkem. Byl jsem obětí jakéhosi spiknutí. Ať už ze strany Mezinárodní fotbalové federace nebo státního zastupitelství ve Švýcarsku. A proto jsem se nestal prezidentem FIFA,“ řekl Platini.

Michel Platini v roce 2011 převzal od předsedy Mezinárodní fotbalové federace Seppa Blattera bez jakéhokoliv dokladu dva miliony švýcarských franků za údajnou poradenskou činnost. Oba tak porušili etický kodex Mezinárodní fotbalové federace o korupci a uplácení.

Bývalý předseda UEFA Platini byl po dlouhém výslechu v noci propuštěn, aniž by byl obviněn

Číst článek

„Nikdy jsem neodešel ani jsem se nikdy necítil jako suspendovaný. Jak může soukromá firma jako je FIFA někoho vyloučit z fotbalu? Kdo jsou lidé, kteří mohou udělat něco takového?“ ptal se Platini.

Bývalému předsedovi Evropské fotbalové asociace 7. října vyprší čtyřletý zákaz působení ve fotbale. Kromě návratu do světa fotbalu má v plánu také napsat knihu. „Řeknu v ní vše o mých posledních 20 letech ve fotbale. Nebude to jen o téhle kauze, ale i o tom, co jsem udělal. Bude to můj pohled, moje pravda,“ prohlásil bývalý předseda Evropské fotbalové asociace Michel Platini v rozhovoru pro RTS Radio.

Tomáš Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme