Prvoligové kluby můžou nově zřídit místa k stání. Zájem mají ale jen pražští Bohemians

Prvoligové fotbalové kluby dostaly před letošní sezonou po čase možnost zavést místa k stání. Tuto novinku v licenčním řádu ale zatím využili jen pražští Bohemians. Ostatní kluby ne, a to především z důvodu možné účasti v evropských pohárech. Tam totiž stání během zápasu povoleno není.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost Josefa Jindřiška z Bohemians | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

„Měli jsme brigádu fanoušků a už jsme odstranili tři čtvrtiny sedaček. Jednu čtvrtinu necháme, protože do kotle rádi chodí starší fanoušci, kteří nevydrží stát celý zápas,“ řekl Radiožurnálu mluvčí Bohemians Petr Tomášek a sám přitom stojí v tzv. kotli za bránou, kde zbyl už jen menší ostrůvek zelených sedaček.

„Tady v Ďolíčku je mít kotel na stání taková tradice. Stejně sem lidé chodili stát. Teď to bude bezpečnější a zvýší se kapacita stadionu. Měli jsme 5000 a teď bude 6300,“ dodává Tomášek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prvoligové kluby můžou nově zřídit místa k stání. Zájem mají ale jen Bohemians

A navíc několik dalších desítek míst v sektoru hostů. Na ostatních prvoligových stadionech ale mohou fanoušci dál postávat jen s okraji sedaček šimrajících lýtka.

Daniel Hajný z Ligové fotbalové asociace si slabší zájem vysvětluje i jinými pravidly pro pořádní pohárových zápasů: „V evropských pohárech toto povolené není. Pokud by Bohemians chtěli pomýšlet na evropské poháry, tak by musela nainstalovat takový mobilní systém.“

Mobilní, tedy sklopný. O sektoru pro stání uvažoval i Liberec, stadion ale patří městu a klub nedostal souhlas. Úpravami na tribuně pro vlajkonoše se zabývala také Sparta.

„Navyšování kapacity pro nás není zásadní problém. My máme v sezoně vyprodaná utkání proti Slavii, Plzni a také na zápasy evropských pohárů. Znovu bychom se k této myšlence vrátili v případě, že by na stadionu došlo k větším stavebním úpravám,“ zdůvodňuje tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

A tak příští sezonu budou tisknout vstupenky na stání jen na Bohemians. Liga začne za týden v pátek.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme