Čeští fotbalisté ve volnu trénovali střelbu, ne však s míčem. ‚Skvělý nápad,‘ líbí se odreagování Peškovi

Čeští fotbalisté si na mistrovství Evropy užili volnější den. Poprvé nehráli zápas ani netrénovali a před nedělním osmifinále šampionátu proti Nizozemsku toho využili k zábavnému odpoledni, při kterém měli utužit partu a přijít na jiné myšlenky.

Praha (Aktualizováno: 8:48 25. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelbu pilují reprezentanti každý den, takže žádná změna, jenže byla to jiná střelba než ta na fotbalovou branku. Z fotbalistů se stali pistolníci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fotbalisté si při volném dni vyzkoušeli netradiční trénink. Více v příspěvku Jana Suchana

„Zbraní bylo asi deset. Malé, velké. Já měl paradoxně největší respekt z té nejmenší, která kopala (měla zpětný ráz palné zbraně během a po výstřelu – pozn. red.) úplně nejvíc,“ vypráví záložník Jakub Pešek, který tak se spoluhráči zažil po měsíci konečně i jiné prostředí než stadion, hotel, letiště, letadlo a autobus.

I teď ale museli reprezentanti dodržovat všechna předepsaná pravidla. Takže si vybrali venkovní střelnici, na které nikdo další nebyl, a roli instruktorů plnili členové týmové ochranky.

„Byl to skvělý nápad, protože řada kluků nikdy v ruce zbraň nedržela. Myslím, že jediný Antonín Barák má zkušenosti, takže to splnilo účel,“ doplňuje Pešek.

Tím účelem bylo odreagovat se před nedělním osmifinálovým zápasem evropského šampionátu proti Nizozemsku. Předtím ale budou Češi určitě trénovat i fotbalovou střelbu, protože v té by si zatím zbrojní průkaz zasloužil jen Patrik Schick. Nikdo jiný z týmu ještě gól nedal.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme