Ukrajinští fotbalisté poprvé vyhráli mistrovství světa do 20 let, ve finále porazili Jižní Koreu 3:1

Ukrajina vyhrála poprvé v historii mistrovství světa fotbalistů do 20 let. V dnešním souboji finálových debutantů porazili mladí Ukrajinci v polské Lodži 3:1 Koreu. Obě země získaly na šampionátu této věkové kategorie první medaile stejně jako Ekvádor, jenž v sobotu v duelu o třetí místo zdolal Itálii.

Lodž (Polsko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Korejci otevřeli skóre finále jako první už v 5. minutě, kdy se z penalty nařízené po asistenci videa trefil I Kang-in z Valencie. Ve 34. minutě ale po nechtěné přihrávce soupeře vyrovnal útočník Dynama Kyjev Vladyslav Suprjaha, jenž navíc devět minut po přestávce otočil na 2:1. Konečnou podobu výsledku dal minutu před koncem jeho klubový spoluhráč Heorhij Citajšvili.