Chelsea poprvé slaví titul z mistrovství světa klubů, v prodloužení srazil Palmeiras Havertz

Fotbalisté Chelsea poprvé ovládli mistrovství světa klubů. V Abú Zabí porazili brazilské Palmeiras 2:1 po prodloužení, ve 117. minutě rozhodl z penalty útočník Kai Havertz.

Abú Zabí Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kai Havertz slaví gól ve finále.

Kai Havertz slaví gól ve finále. | Foto: Suhaib Salem | Zdroj: Reuters

Chelsea poslal do vedení v 55. minutě hlavou Lukaku, s deseti brankami nejlepší střelec týmu v aktuální sezoně. Favorit se ale neradoval z vedení dlouho, po Silvově ruce ve vápně nařídil sudí penaltu, kterou proměnil útočník Veiga.

Schick si zapsal už sedmnáctý gól v sezoně, jeho trefa však Leverkusenu stačila pouze na bod

Penaltu za ruku ale nakonec kopal i vítěz evropské Ligy mistrů. Míč si vzal střídající Havertz a poslal ho přesně k pravé tyči. V závěru byl ještě vyloučen Luan, na výsledku už se ale nic nezměnilo.

Blues uspěli ve finále MS klubů na druhý pokus, v roce 2012 nestačili na jiný brazilský celek Corinthians.

Saúdskoarabský Al Hilál prožil smolnou úvodní půlhodinu. Nejenže jeho obranu dvakrát pokořil stoper Ibrahim, ale Pereira s Kannem navíc oba dostali červenou kartu. Al Ahlí už si proti výrazně oslabenému soupeři vítězství pohlídalo, další branky přidali Abdelkader a El Solia.

Africký šampion získal bronz potřetí v historii, Al Hilál naopak ani napodruhé v utkání o třetí místo neuspěl.

Champions of the World! 🤩

20:09 – 12. 02. 2022

35685 121092

Fotbalové mistrovství světa klubů v Abú Zabí:
Finále:
Chelsea - Palmeiras 2:1 po prodl. (1:1, 0:0).
Branky: 55. Lukaku, 117. Havertz z pen. - 64. Veiga z pen. ČK: 120.+6 Luan (Palmeiras).

O 3. místo:
Al Hilál - Al Ahlí 0:4 (0:3)
Branky: 8. a 17. Ibrahim, 40. Abdelkader, 64. El Solia. ČK: 14. Pereira, 28. Kanno (oba Al Hilál).